امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7725
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 218
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم پست»، به دنبال نشست طولانی مدتی که در طول شب دوشنبه نیز ادامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، به نقل از روزنامه «جروزالم پست»، به دنبال نشست طولانی مدتی که در طول شب دوشنبه نیز ادامه داشت، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، صبح سه شنبه، پیش از عزیمت به مسکو، موفق به تصویب بودجه سال‌های 2014-2013 شد.

بر اساس این گزارش، این بودجه با 21 رای موافق در مقابل یک رای مخالف به تصویب رسید. یعیر لاپید، وزیر دارایی رژیم صهیونیستی در این باره گفت: تصویب بودجه 2014-2013، نخستین گام در تغییر نظم امور در اسرائیل است.

لاپید میانه رو که در انتخابات پارلمانی ماه ژانویه به عنوان قهرمان طبقات متوسط معرفی شد، کاهش هزینه‌های دفاعی را در چارچوب تلاش برای کاهش کسری بودجه به چهار و شصت و پنج صدم درصد تولید ناخالص داخلی در سال 2013 و 3 درصد در سال 2014 را پیشنهاد داده بود.

لاپید برای رسیدن به این هدف همچنین کاهش 1.5 درصدی مالیات مستقیم، افزایش مالیات بر ارزش افزوده و کاهش کمک مالی به خانواده‌ها را پیشنهاد داده بود.

به نوشته این روزنامه اسرائیلی، تصمیم گرفته شده بودجه سال جاری 2 درصد و بودجه سال آینده 3 درصد کاهش داشته باشد، البته به جز، وزارت جنگ اسرائیل و وزارت خدمات اجتماعی و درمانی این رژیم.

در این مطلب آمده است: وزرای کابینه اسرائیل پیش از رای گیری، در راستای منافع وزارتخانه های متبوع خود، تمام شب را صرف بحث و چانه زنی با مقامات وزارت خزانه داری کردند. به دنبال تصویب لایحه بودجه در کابینه اسرائیل، این بودجه ماه آینده در کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) باید به تصویب برسد؛ جایی که قانونگذاران مخالف بودجه، متعهد شده‌اند، آن را تغییر دهند.

نتانیاهو در ابتدای شروع جلسه کابینه وزرای خود گفته بود: با توجه به نیازهای داخلی اسرائیل و بحران اقتصادی جهانی، بسیار مهم است که اسرائیل نشان دهد، در حال تصویب بودجه است.

پیش از این دفتر بنیامین نتانیاهو در بیانیه ای اعلام کرده بود، او تامین بودجه دفاعی را برای «تامین امنیت اسرائیل» مهم می داند. نتانیاهو با اشاره به سامانه دفاع ضد موشکی اسرائیل گفته بود، ارتش این رژیم باید کاهش بودجه را ادامه دهد اما همچنان به گنبد آهنین بیشتری نیاز دارد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها