امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۲۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77258
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این همایش جهانی که از سوی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد، به مسائلی از قبیل «شکسپیر و نگاه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، این همایش جهانی که از سوی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد، به مسائلی از قبیل «شکسپیر و نگاه ایرانی»، «شکسپیر از نگاه شرقی»، «شکسپیر و گفتمان سیاسی»، «شکسپیر و عرفان» و «شکسپیر و سینما» خواهد پرداخت.

ویلیام شکسپیر (1616-1564) شاعر و نمایشنامه نویس انگلیسی است که به خاطر آثاری چون هملت، شاه لیر، اتللو، توفان و تاجر ونیزی شهرت دارد. وی بزرگترین نمایشنامه نویس تاریخ جهان شناخته می‌شود و تمامی آثار وی به زبان فارسی ترجمه شده است.

مارتین لینگز، شکسپیرشناس سرشناس انگلیسی که به اسلام گروید و زندگی حضرت رسول (ص) را به زبان انگلیسی نوشت، در کتاب خود تحت عنوان «شکسپیر در پرتو هنر قدسی» نشان داد که در آثار این نمایشنامه نویس انگلیسی، رگه‌های عرفان اسلامی به خوبی مشهود است.

همایش جهانی شکسپیر 30 مهر و 1 آبان 1393 در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه تهران برگزار خواهد شد. شکسپیرشناسان برجسته از کشورهای مختلف به عنوان سخنران در این همایش شرکت خواهند کرد.

این همایش جهانی به همت دکتر مریم بیاد و دکتر اسماعیل سلامی، شکسپیرشناسان ایرانی و استادان دانشگاه تهران، برگزار می‌شود.

انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار