امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7727
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 226
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، گروهی از فعالان مصری با گرایش‌های سیاسی متفاوت فردا چهارشنبه در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه الیوم السابع، گروهی از فعالان مصری با گرایش‌های سیاسی متفاوت فردا چهارشنبه در محکومیت جنایتی که انگلیس در زمان قیمومیت بر فلسطین مرتکب شد، مقابل سفارت این کشور در قاهره تظاهرات برگزار می‌کنند.

«سید امین» یکی از فعالان مصری در این باره گفت که تظاهرات‌کنندگان فردا نامه‌ اعتراض‌آمیزی به زبان انگلیسی به سفیر انگلیس تقدیم خواهند کرد که در آن از انگلیس خواسته شده است تا آنچه را که در نتیجه سیاست‌های جانبدارانه آن از صهیونیست‌ها تباه شده است، اصلاح نماید.

وی افزود که حدود 60 شخصیت مصری با گرایش‌های مختلف سیاسی نیز بیانیه‌ای را امضا و در آن از دولت انگلیس خواستند تا از ارسال نسخه اصلی اعلامیه شوم بالفور به رژیم صهیونیستی مطابق با آنچه لندن اوایل آوریل گذشته اعلام کرد، صرف‌نظر کند.

در این بیانیه آمده است که پس از گذشت 96 سال از اعلامیه بالفور و 65 سال از اشغال سرزمین فلسطین، ملت‌های عربی و اسلامی و در رأس آن ملت فلسطین حقوق خود در این سرزمین را فراموش نکرده است زیرا عقیده مسلمانان و اعراب بر این است که فلسطین سرزمین خالص عربی است و اشغالگران نمی‌توانند آن را یهودی کرده و هویت عربی و اسلامی آن را از بین ببرند.

از جمله امضا‌کنندگان این بیانیه عبارتند از: ابراهیم یسرى، مهندس محمد سیف الدولة، مهندس أبو العلا ماضى، دکتر سمیر علیش، دکتر یحیى القزاز، مجدى أحمد حسین، عبد العظیم مناف، دکتر رفعت سید أحمد، دکتر محمد مورو، دکتر عبد العظیم المغربى، دکتر محمد شرف، دکتر حسنى کحلة، کارم یحیى، وأحمد حسن الشرقاوى.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها