امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77270
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۴۵
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، صدای مشاور سلامت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس برای ارتقای سطح سواد سلامت مردم و بالا بردن دانش مردم برای حفظ و مراقبت از سلامت جسمی و روانی خود مطالب آموزشی را منتشر می کند و در عین حال به پرسش‌های مطرح شده از سوی شهروندان در این زمینه پاسخ می دهد.

یادآوری می‌شود شهروندان ایرانی از هر جای ایران می توانند سئوالات مورد نظر خود را درباره مسائل مرتبط با سلامت جسم، سلامت روان،‌بیمارهای واگیر و غیر واگیر و راه‌های پیشگیری و درمان آنها طی تماس با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net مطرح کنند.

آموزش ابراز احساسات

الهه محمد اسماعیل، روانشناس با تأکید بر بیان جملات مثبت توسط زنان به همسرشان و حمایت و پشتیبانی از آنها، این رفتار را در داشتن زندگی شاد مؤثر و نقش رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما را در آموزش این رفتارها به مردم مؤثر دانست.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس‌، اظهار داشت: بیان احساسات از سوی افراد به ویژه پدر و مادر می‌تواند در بروز این رفتار از سوی کودک نیز موثر باشد.

وی افزود: متأسفانه در برخی مجموعه‌های تلویزیونی نقش اول را زنی ایفا می‌کند که مدام بر سر همسرش داد و فریاد می‌کند و این می‌تواند بیان احساسات منفی را به خانواده‌ها آموزش دهد.

وی ادامه داد: انسان‌ها از حقوق مساوی برخوردارند و توجه به احساسات هر 2 جنس مهم و در دین مبین اسلام به آن تأکید شده است. از طرفی زنان با رعایت احترام نسبت به همسران می‌توانند به حفظ بهداشت روانی مردان کمک و در کاهش استرس‌های آنها موثر باشند.

این متخصص بهداشت روان تصریح کرد:‌ والدین می‌توانند در حضور فرزندان رفتارهایی انجام دهند که حاکی از احترام است و علاقه را نشان می‌دهد.

وی اذعان داشت: البته در بیان احساسات باید حدود مسائل اخلاقی و شرعی در نظر گرفته شود؛ زنان باید با رفتارهای عینی،‌ احترام به همسر و پدر خانواده را به فرزندان نشان دهند.

متن کامل خبر

بهترین زمان نوشیدن آب

محمد حاجی فرجی، رئیس انستیتو تغذیه ایران گفت: 75 تا 85 درصد کل بدن انسان را آب تشکیل می دهد اما در افراد چاق این میزان به 45 تا 55 درصد می رسد که علامت خطر برای سلامت آنها از جمله کلیه به شمار می آید.

 وی به چاق ها هشدار داد که مراقب کاهش میزان آب بدنشان باشند زیرا کمبود آب در بدن آنها علامت خطر به شمار می آید. در بافتهای چربی کمترین میزان آب وجود دارد و چاق ها از آنجا که دارای بافت چربی زیادی هستند آب بدنشان  کم تر از حد معمول است.

وی با بیان اینکه وجود آب برای کلیه ها ضروری است اظهارداشت: 75 تا 85 درصد کل بدن انسان را آب تشکیل می دهد اما در افراد چاق این میزان به 45 تا 55 درصد می رسد که علامت خطر برای سلامت آنها از جمله کلیه به شمار می آید.

حاجی فرجی با اشاره به اینکه آب را قبل از تشنه شدن باید نوشید اظهار داشت: خیلی از افراد هنگامی که احساس تشنگی به آنها دست می دهد آب می نوشند این در حالی است که متخصصان معتقدند  آب را باید قبل از احساس تشنگی بنوشیم.

متن کامل خبر

کودک باید در برابر آزار دیگران داد بزند

بهروز جلیلی، روانپزشک اطفال گفت: والدین باید به کودک یاد بدهند غیر از مادر و پزشک متخصص کودک هیچ کس حق ندارد به اعضای جنسی ا‌و دست بزند و اگر کسی دست زد، کودک باید سریعاً داد بزند.

وی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، اظهار داشت: والدین باید به کودک یاد بدهند که غیر از مادر و پزشک متخصص کودک، هیچ کس حق ندارد به اعضای جنسی وی دست بزند و اگر کسی دست زد کودک باید سریعاً داد بزند.

عضو انجمن روانپزشکان کودک و نوجوان ایران تصریح کرد: از سن پیش دبستانی باید به دختران یاد بدهیم که کسی حق ندارد صورت آنها را ببوسد و اگر کسی خواست این کار را انجام دهد باید به صراحت نه بگوید و در مواجهه با کسی که به شوخی دست به سینه دختر بچه می‌زند باید به کودک یاد داد که اعتراض کند حتی با صدای بلند داد بزند.

جلیلی در پاسخ به پرسش فارس، مبنی بر سؤالات کودکان در مورد مکانیسم تولد گفت: از سن 11 تا 13 سالگی باید مکانیسم حاملگی را برای کودک توضیح داد بدین نحو که باید گفت که دو نفر که همدیگر را دوست دارند و با هم ازدواج می‌کنند از نزدیک شدن آنها به هم و تماس جسمی، بچه تولید می‌شود.

متن کامل خبر

شهروندان ایرانی از هر جای ایران می توانند سوالات مورد نظر خود را درباره مسائل مرتبط با سلامت جسم، سلامت روان،‌بیمارهای واگیر و غیر واگیر و راه‌های پیشگیری و درمان آنها طی تماس با شماره تلفن 02188911667 یا ایمیل moshaversalamat@farsna.net مطرح کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها