امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۰:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77294
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: 20
آیت‌الله حسن ممدوحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار نگران کننده است و اعتراضات گسترده‌ای در ...

آیت‌الله حسن ممدوحی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه اظهار داشت: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بسیار نگران کننده است و اعتراضات گسترده‌ای در پی داشته است.

وی خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال حاضر وضعیت اسلامی نداشته و مورد اعتراض علما و مراجع قرار گرفته است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه دغدغه‌های مهمی در این زمینه وجود دارد، تصریح کرد: افرادی که وضعیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به سوی نابه‌سامانی برده‌اند، هیچ دلسوزی برای اسلام و انقلاب ندارند.

به گفته ممدوحی، این افراد سلسله ذهنیات خود را بر اساس برداشت شخصی پیاده می‌کنند و عده‌ای از شیاطین نیز در تشویق این اوضاع دخیل هستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس خبرگان رهبری افزود: این وزارتخانه با وضعیت فعلی به‌عنوان یک نهاد مهم که متولی امور فرهنگی است، نمی‌‌تواند شعار سال را تحقق بخشد.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از اقدامات فعلی در این وزارتخانه برخلاف فرهنگ است، تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید به انتقادات و ایرادات توجه کند تا این مشکلات رفع شود و گرنه برای دولت نیز گرفتاری به‌وجود می‌آورد.

ممدوحی اذعان داشت: در زمان وزیر سابق وضع به این شدت نابه‌سامان نبود و باید بازنگری در این وزارتخانه صورت گیرد.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم قطع ارتباط با روحانیت توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: برخی از مسئولان مربوطه با ضروریات اسلام آشنا نبوده و به آن عمل نمی‌کنند.

این مسئول ادامه داد: در شرایط فعلی افرادی را دوست دارند که نباید داشته باشند و کارهایی انجام نمی‌دهند که باید انجام بدهند.

وی وظیفه اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را پرداختن به موضوعات فرهنگی بر اساس آموزه‌های دینی دانست و متذکر شد: این مسئولیت در شرایط فعلی که موضوع فرهنگ یکی از تاکیدات اصلی مقام معظم رهبری است سنگین‌تر می‌شود.

انتهای پیام/2700/ن30
برچسب ها:
آخرین اخبار