امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۷:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7730
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به اینکه باید تکلیف نام قبلی که «کاظمی»‌ است، مشخص شود. گفت: معتمدنژاد در ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به اینکه باید تکلیف نام قبلی که «کاظمی»‌ است، مشخص شود. گفت: معتمدنژاد در قید حیات هستند و نامگذاری معابر به نام این قبیل افراد مرسوم نیست.

احمد مسجدجامعی در ادامه این بحث گفت: در شورای شهر سوم میدانی را به نام هادی ساعی قهرمان ملی کشورمان نامگذاری کردیم بنابراین می‌توان به نام افراد زنده هم معابری را نامگذاری کرد.

معصومه آباد عضو دیگر شورای شهر گفت که عنوان «کاظمی» بر این میدان مدعی خاصی ندارد.

چمران در ادامه گفت: آیین نامه‌ای تنظیم شود و این قبیل موارد در آن مشخص شود و اگر قرار است به نام یکی از نخبگان علوم مختلف معبری نامگذاری شود، برای سایرین هم این امتیاز منظور شود.

مرتضی طلایی عضو دیگر شورای شهر ادامه داد این موضوع آیین نامه مصوب دارد اما در آن به موضوع در قید حیات بودن مشاهیر و مفاخر اشاره‌ای نشده است.

چمران در ادامه اضافه کرد: در نزدیکی این مکان میدانی وجود ندارد.

معصومه آباد هم ادامه داد: میدان کوچکی در نزدیکی دانشگاه علامه طباطبایی قرار دارد که به چشم نمی‌آید. با این حال استدلال کمیته نامگذاری و مرتضی طلایی، چمران را قانع نکرد و در نهایت به پیشنهاد رییس شورای شهر تهران، موضوع این نامگذاری برای بررسی بیشتر بازگشت داده شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها