امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۹:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77302
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۲۹
تعداد بازدید: 112
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امشب در جمع علما، فضلا و طلاب سیستان و بلوچستان با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی امشب در جمع علما، فضلا و طلاب سیستان و بلوچستان با برشمردن رسالت علما و طلاب در جامعه اسلامی افزود: رسالت علما در برهه بسیار سنگین است.

وی اظهار داشت: ‌‌خواستم در این سفر با علمای شیعه و سنی، فضلا و بزرگان و تمامی کسانی که در مسیر علم و دانش هستند دیداری داشته باشم.‌

روحانی با بیان اینکه رسالت علما بسیار سنگین است و خداوند به توفیق داده که مردم را به راه راست هدایت کنند، تصریح کرد: ‌بین مذاهب اسلامی چتر وحدت، ایمان و اعتقاد افکنده شده است.

رئیس جمهور با بیان اینکه اسلام دین قدرت‌ساز، فرهنگ‌ساز و تمدن‌ساز است و اسلام دینی است که قدرت‌آفرین، فرهنگ‌آفرین و تمدن‌آفرین است‌، افزود: بین مذاهب اسلامی چتر وحدت، ایمان و اعتقاد افکنده شده است.

روحانی با بیان اینکه ‌امروز دنیا تشنه معنویت و فرهنگ است که بتواند بشریت را در مسیر سعادت قرار دهد، خاطرنشان کرد: توطئه‌های زیادی شده تا بین شیعه و سنی تفرقه و افتراق به وجود آید و ‌امروز دشمنانی در دنیا داریم که با اصل اسلام و قرآن و پیامبر اسلام (ص) مخالف هستند.

وی با بیان اینکه امروز دنیای اسلامی شریعت اسلام قرآن مجید و مسیر حق و راه اهل بین دشمنانی دارد که باید رد برابر آن دشمنان هوشیا‌ر باشیم، تاکید کرد: در طول تاریخ شیعه و سنی و اقوام مختلف در کنار هم بوده‌اند.

رئیس جمهور با بیان اینکه ما اگر بخواهیم همه اقوام در این استان راحت‌تر زندگی کنند استان را باید توسعه مادی و ‌معنوی بدهیم، تصریح کرد: این استان استعداد فراوانی ‌دارد. از نظر توسعه انسانی سیستان و بلوچستان با بیش از 100 هزار دانشجو‌، طلاب و روحانیون زمینه و ظرفیت در این استان فراهم است.

وی با بیان اینکه سیستان و بلوچستان استان بسیار مهم و استراتژیکی است، گفت: سیستان و بلوچستان به اقیانوس متصل است و این استان می‌تواند از نظر معنوی و فرهنگی برای منطقه ما الگو و نمونه باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه توسعه و امنیت از مردم است دولت خادم مردم است و نیازمند به همه علما، مردم و حوزه‌های علمیه هستیم، افزود: امروز اگر می‌خواهیم سیستان و بلوچستان جایگاه پیدا کند و به نقطه‌ای برسد که رضای خدا و مردم در آن باشد همه مردم به ویژه علما باید تلاش کنند.

روحانی با بیان اینکه بدون کار فرهنگی توسعه امکان‌پذیر نیست، اظهار داشت: باید همه دست به دست هم دهیم و کاری کنیم که استعدادهای استان شکوفا شود.

انتهای پیام/75004/ش40/پو3002
برچسب ها:
آخرین اخبار