امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۵:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77304
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 200
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس اعزامی به استان کرمانشاه، سردار اسماعیل احمدی مقدم پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه رزمایش اقتدار 3 با اعلام این مطلب ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس اعزامی به استان کرمانشاه، سردار اسماعیل احمدی مقدم پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه رزمایش اقتدار 3 با اعلام این مطلب افزود: امروز در منطقه‌ای هستیم که همچنان عطر شهدا به مشام می‌رسد، منطقه‌ای که خون بسیاری از جوانان کشور بواسطه 8 سال جنگ تحمیلی که به تحریک قدرت‌های بزرگ استکباری به راه افتاده بود بر زمین ریخت.

سردار احمدی مقدم خاطرنشان کرد: دوران سختی بر منطقه ما گذشت و دولت صدام‌حسین که دست‌آموز قدرت‌های استکباری بود به طمع سرنگونی نظام مقدس جمهوری اسلامی و جدا کردن بخشی از خاک کشور به میهن عزیزمان تجاوز کرد.

وی افزود: این در حالی بود که دشمن همه مسلمانان اسرائیل بود و است و این آتش افروزی بجز سودرسانی به اسرائیل چیزی نبود. سردار احمدی مقدم ابراز خوشحالی کرد از اینکه امروز کشور عراق به دست مردم خود افتاده و این مردم هستند که امروز سرنوشتشان را در این کشور تعیین می‌کنند.

فرمانده ناجا تصریح کرد: امروز همه می‌بینیم که گروه‌های تروریستی در عراق فعال هستند و بزرگترین مانع سر راه پیشرفت مردم عراق و رهایی از این تاریخ تلخ، عدم امنیت بوده و امنیت مهمترین چالش در منطقه ما بحساب می‌آید.

وی گفت: جمهوری اسلامی امروز همانند جزیره‌ای در میان یک اقیانوس متلاطم و ناامن قرار گرفته که امنیت و ثبات خود را حفظ کرده است.

سردار احمدی مقدم تصریح کرد: امروز هیچ یک از کشورهای همسایه ما دغدغه‌ای از سوی جمهوری اسلامی ایران ندارند و نیروهای مرزبانی ما برای برقراری امنیت در هر دو سوی مرزها اقدام می‌کنند.

وی گفت: ما معتقدیم برقراری امنیت مرزها منجر به رونق هر دو کشور می‌شود و مردم زمانی می‌توانند به ثبات و آرامش برسند که در مرزها شاهد امنیت باشیم.

وی  با اشاره به این نکته افزود: امروز بیش از 2 میلیون ایرانی کشورمان را به مقصد عراق سالانه ترک می‌کنند که تعداد گردشگران عراقی یک میلیون است.

وی تصریح کرد: حجم مبادلات مرزی و گردشگری افزایش چشمگیری داشته و پروژه‌های عمرانی در کشور عراق در حال اجرا است و خوشبختانه با پایان گرفتن اختلافات قدیمی میله‌های مرزی خوشبختانه با همکاری هر دو کشور نوسازی شده است.

احمدی مقدم تصریح کرد: البته در چند سال گذشته در بخش شمال عراق شاهد فعالیت گروهک تروریستی پژاک بودیم که این فعالیت‌ها هم با حضور رزمندگان جان‌بر کف کشورمان آنها هم بر جای خود نشستند و در سال 92 هیچگونه ناامنی را شاهد نبودیم.

احمدی مقدم گفت: رزمایش مرزی اقتدار 3 تنها به دلیل یک تامین اجرایی در غرب کشور برگزار شده و افزایش همکاری و هماهنگی متقابل میان یگان‌های مختلف مرزی از اهداف آن بوده است.

وی افزود: مشکلاتی که امروز در مرزهای شرقی کشور شاهد آن هستیم به علت عدم اقدام مناسب از جانب دولت‌های همسایه است که نتوانستند امنیت مرزهایشان را تامین کنند.

فرمانده ناجا گفت: امروز با توجه به تحولات رخ داده در منطقه، حضور سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه، فعالیت گروهک‌های تروریستی بین‌المللی و قرار گرفتن در کانون تولید مواد مخدر با چالش‌هایی روبرو هستیم و برای حل آنها چاره‌ای نداریم جز آنکه به خودمان اتکا کنیم.

وی به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص اهمیت توجه به مرزها اشاره کرد و گفت: ایشان گفتند به سراغ مرزها بروید زیرا اگر به مرزها توجه نکنید، مرزها به سراغ شما می‌آیند که معنی این حرف این است که اگر در مرز امنیت تأمین نشود باید در تهران سراغ نا امنی را بگیریم.

فرمانده نیروی انتظامی کشور با اشاره به اینکه امروز دیگر خوشبختانه کرمانشاه مهمترین دغدغه‌اش تجاوز مرزی و نفوذ گروهک‌های تروریستی نیست، گفت: براساس اطلاعات بدست آمده، جرائم خرد و سرقت‌های خرد امروز در این استان به چشم می‌خورد که این نشان دهنده امنیت بالای این استان است.

احمدی مقدم بار دیگر به اهمیت امنیت مرزها اشاره کرده و گفت: مرزها امروز زمینه‌ساز مبادلات اقتصادی، گردشگری و در یک کلام رونق اقتصادی هر کشوری هستند که امیدواریم این مهم در کل مرزهای کشور میسر شود.

وی تأکید کرد: همچون 8 سال گذشته امسال هم اولویتمان تقویت مرزبانی خواهد بود هرچند که قصد داریم تمرکز اصلی‌مان در مرزهای شرق کشور باشد و کاری کنیم تا امکان نفس کشیدن از نا‌ امن کنندگان مرزهای شرقی کشور گرفته شود.

سردار احمدی مقدم خاطرنشان کرد: دشمنان ما هر روز در تلاش‌اند تا بین ما و کشورهای همسایه و همچنین میان اقوام مختلف مردم کشورمان اختلاف بیاندازند اما از این نکته غافل‌اند که مردم عزیز کشورمان از هر قومیت و دینی که باشند نظیر زمان 8 سال دفاع مقدس ایستادگی کرده و از نظامشان دفاع خواهند کرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها