امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۱:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77317
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک سه‌شنبه با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غلامحسین دهقانی سفیر و سرپرست نمایندگی دائم کشورمان نزد سازمان ملل متحد در نیویورک سه‌شنبه با میگوئل سوارز Miguel Soares معاون حقوقی دبیرکل سازمان ملل ملاقات و در خصوص اقدام غیر قانونی و نامتعارف دولت آمریکا در امتناع از صدور روادید حمید ابوطالبی سفیر پیشنهادی کشورمان با وی مذاکره کرد.

در این ملاقات سفیر کشورمان ضمن تاکید بر این نکته که سازمان ملل به عنوان یک نهاد بین‌المللی پذیرای نمایندگان دولت‌های مستقل و دارای حاکمیت می‌باشد، تصریح کرد که هر کشوری سفیر و نماینده دائم خود را بر اساس مقررات داخلی خود انتخاب می‌کند و جمهوری اسلامی ایران نیز بر همین اساس یکی از دیپلمات‌های حرفه‌ای و با تجربه خود را که در کشورهای ایتالیا، بلژیک و استرالیا به عنوان سفیر خدمت کرده، برای تصدی این پست معرفی کرده است که متاسفانه دولت میزبان با اتخاذ یک تصمیم سیاسی و نامتعارف بدون در نظر گرفتن تعهدات حقوقی خود و به بهانه‌های واهی از صدور روادید ایشان خودداری و رسما اعلام کرده که برای وی روادید صادر نخواهد شد.

دهقانی افزود: این اقدام خلاف تعهدات دولت میزبان بر اساس قرارداد مقر با سازمان ملل متحد و دیگر مقررات حقوق دیپلماتیک می‌باشد و بدون تردید در کار سازمان ملل و فعالیت کشورهای عضو تاثیر نامطلوب خواهد داشت و به تضعیف جایگاه سازمان ملل منجر خواهد شد.

سفیر کشورمان در ادامه اظهار داشت: اکنون همه نگاه‌ها به سوی شما است تا به عنوان طرف قرارداد با دولت میزبان در مقابل این تخلف آشکار چه عکس‌العملی از خود نشان خواهید داد.

دهقانی در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران این موضوع را در کمیته میزبان نیز طرح و پیگیری خواهد کرد.

در این ملاقات معاون دبیرکل سازمان ملل اظهار داشت نامه ارسالی توسط ایران را مطالعه کرده و افزود: با توجه به ابعاد حقوقی موضوع، این مساله در دست بررسی است و بر اساس نتایج بررسی‌ها، اقدامات لازم را صورت خواهد داد و با نمایندگی کشورمان حداکثر همکاری را به عمل خواهد آورد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها