امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۲:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77344
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 50
ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص برداشت 4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی ...

ناصر موسوی لارگانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در خصوص برداشت 4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی توسط دولت در سال گذشته اظهار داشت: تا آنجایی که اطلاع دارم این مبلغ برداشت شده و مجوز آن را نیز ستاد تدابیر ویژه صادر کرده است.

عضو هیأت امنای صندوق توسعه ملی در خصوص دلیل این برداشت، تصریح کرد: گفته شده آخر سال مقداری از درآمد فروش نفت را دولت نتوانسته به موقع دریافت کند و این پول را از صندوق توسعه قرض گرفته تا بعد پول را به صندوق بازگرداند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پاسخ به این که آیا ستاد تدابیر ویژه می‌تواند برای برداشت از منابع صندوق توسعه ملی تصمیم‌گیری کند، عنوان کرد: تا آنجایی که اطلاع دارم اساسنامه صندوق چنین اجازه‌ای را نداده است چنانکه در دولت قبل نیز چنین تصمیمی گرفته شده بود اما به نتیجه نرسید.

موسوی لارگانی با تاکید بر اینکه تاکنون پول برداشت شده به صندوق توسعه ملی باز نگشته است، تصریح کرد: این موضوع را قطعا پیگیری می‌کنیم و دیوان محاسبات بازرسی کل کشور نیز می‌تواند به این موضوع ورود کند و باید مشخص شود دولت چه موقع قصد واریز این مبلغ را دارد.

موسوی لارگانی افزود: این برداشت از صندوق توسعه ملی غیرقانونی بوده و مسئولان باید پاسخگو باشند.

عضو هیأت امنای صندوق توسعه ملی با بیان اینکه بحث قانونگرایی از حرف تا عمل بسیار متفاوت است، گفت: قوانینی صریحی در مجلس مصوب شده و جزو قوانینی است که دولت قبلی به آن عمل کرده و در این راستا تعدادی از روستاها با توجه به قابلیتشان به شهر ارتقاء یافتند، اما دولت کنونی با یک بخشنامه جلوی اجرای قانون را گرفته است و عنوان می‌‌کند که می‌خواهد لایحه ارائه کند.

وی تاکید کرد:‌در حالی که قانون مصوب وجود دارد و حتی مدتی به آن عمل شده، اما وزیر کشور جلوی تصمیمات کشوری را گرفته و تا زمانی که لایحه تبدیل به قانون نشود، قانون فعلی باید اجرا شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها