امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7735
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 156
شیخ "شاکر الخطیب الشیبی" از رهبران مجلس اعلای اسلامی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس، با اشاره به ترور مالکوم شباز نوه رهبر مسلمان سیاهان ...

شیخ "شاکر الخطیب الشیبی" از رهبران مجلس اعلای اسلامی عراق در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل فارس، با اشاره به ترور مالکوم شباز نوه رهبر مسلمان سیاهان آمریکا گفت: این جوان مسلمان که توسط جنایتکاران غربی در مکزیک مورد هدف قرار گرفت، قربانی سیاست‌های غربی به منظور در تنگنا قرار دادن مسلمین، شد.

وی با بیان اینکه از بدو پیروزی انقلاب اسلامی ایران در بیش از سه دهه گذشته،‌ به جنایت‌های غرب علیه مسلمانان عادت کرده‌ایم، ‌افزود: این سیاست غربی ‌بویژه بعد از شکست سیاست‌های استکبار جهت ناکام گذاشتن انقلاب اسلامی ایران شدت چشمگیری یافت. زیرا انقلاب اسلامی ایران رویارویی با ظلم و استکبار را سر لوحه اهداف خویش قرار داده است.

این فعال سیاسی عراق با اشاره به وعده الهی مبنی بر پیروزی حق و حقانیت علیه باطل و ظلم گفت:‌ در تعالیم اسلامی، نصرت بخشیدن به مسلمانان به عنوان حقی بر گردن خداوند تبارک و تعالی معرفی شده است و معتقدم که سیاست‌های غربی جهت خاموش کردن صدای حق و عدالت راه به جایی نخواهند برد.

وی با بیان اینکه غربی‌ها دو خط منشی ترساندن و ترغیب کردن را جهت سیطره یافتن بر ملت‌های مسلمان، دانشمندان آنها و سران کشورهای اسلامی در پیش گرفته‌اند،‌ افزود:  این وضعیت را برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس مشاهده می‌کنیم که بر هیچ ناظر سیاسی آگاه و با بصیرت پوشیده نیست.

الشیبی با یاد آوری ترور مالکوم شباز، تاکید کرد که غربی‌های مستکبر هنگامی که در ترغیب و فریب افراد با بصیرت و دانشمندان حق جو ناکام شوند؛ به خشونت و ترور متوسل می‌شوند و شخصیت‌های نیک اندیش را با این شیوه‌هیا ناجوانمردانه از پیش پایشان از بین می‌برند. همانگومنه که پیش از این نیز این شیوه در شهادت شهید بهشتی اجرایی کرده‌ بودند.

وی با یاد آوری ترورهای ناجوانمردانه غربی‌ها و مزدوران داخلی آنان در به شهادت رساندن شهید مطهری و شهید مفتح و ده‌ها تن دیگر ائمه جمعه و جماعت از طریق انفجارهای کشنده، تاکید کرد که دشمنان امت اسلامی به خیال خام خود گمان می‌کنند که می توانند از طریق ترور صدای دانشمندان را خفه کنند؛ این در حالی است که مشاهدات و اهداف آنان سرابی بیش نیست زیرا این صدای حق و حقانیت خاموش شدنی نیست.

این فعال سیاسی عراق با بیان  اینکه خونی که به نا حق از دانشمندی بر زمین ریخته می‌شود، ملتی را سیراب و شکوفا می‌کند؛ افزو: غربی‌ها از کشتن صالحان هیچ ابایی ندارند و هیچ توجهی به ملیت آنان نمی‌کنند. به گونه‌‌ای امروزه ملاحظه می‌کنیم که دستان جنایتکار آنها، یک جوان مسلمان آمریکایی را نیز مورد هدف قرار داده است.

مالکوم شباز، نوه مالکوم ایکس در حالی کشته شده است که چند ماه پیش زمانی که برای حضور در جشنواره فیلم فجر قصد خروج از آمریکا به مقصد ایران را داشت توسط ماموران اف‌بی‌آی دستگیر شد.

احتمال می رود مالکوم شباز برای سفر به ایران به کشور مکزیک رفته باشد زیرا برای ادامه دروس حوزوی در حوزه علمیه قم برنامه ریزی کرده بود.

مالکوم شباز در بیانیه خود که چندی پیش منتشر کرد پیرامون علت دستگیری و رفتار ماموران پلیس آمریکا با وی افشاگری کرده بود. به نظر می رسد مقامات آمریکایی نمی خواهند نوه یک مبارز مسلمان آمریکایی که هنوز در یاد و قلب سیاهپوستان است به عنوان یک جوان حوزه رفته و شیعه از ایران به آمریکا برگردد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار