امروز : سه شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 17
۱۷:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77354
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۷
تعداد بازدید: 159
سیدمحمد حسینی وزیر سابق ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره تحریم اخیر برخی از مقامات ...

سیدمحمد حسینی وزیر سابق ارشاد در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، درباره تحریم اخیر برخی از مقامات کشورمان از سوی انگلیس و بلوکه کردن اموال آنها از جمله این استاد دانشگاه اظهار داشت: اقدام اخیر جهت تحریم برخی از مسئولان ایرانی و تمدید تحریم‌ها که به گفته خودشان اطلاعات‌شان را به روزرسانی کرده‌اند، برای این افراد اهمیتی ندارد.

حسینی با بیان اینکه وزارت دارایی انگلیس خواستار بلوکه شدن حساب برخی از مقامات کشورمان شده است، یادآور شد: انگلستان نهادهای مالی خود را از مراوده مالی منع کرده و این در حالی است که این افراد  در انگلیس نه دارایی دارند و نه خواهان معاملات پولی با نهادهای انگلیسی هستند.

وزیر ارشاد سابق کشورمان این امر را نشان دهنده انگیزه غربی‌ها از جمله انگلیس در خصومت با جمهوری اسلامی دانست و افزود: با اینکه ما در حال مذاکره هستیم و جمهوری اسلامی نیز با انعطاف و پایبندی به تعهداتی که از خود نشان داده ولی غربی‌ها سیگنال‌هایی مبنی بر دشمنی و کینه‌ورزی نسبت به جمهوری اسلامی فرستادند.

وی با اشاره به سفر اخیر اشتون به تهران و دیدار با مخالفان جمهوری اسلامی و همچنین صدور قطعنامه ضدایرانی پارلمان اروپا علیه کشورمان تصریح کرد: غربی‌ها می‌خواهند به صورت دائم مسئله حقوق بشر علیه جمهوری اسلامی را زنده نگه دارند.

حسینی با بیان اینکه آنها برخلاف آنکه گفته بودند ما تحریم‌های دیگری را علیه جمهوری اسلامی اعمال نمی‌کنیم اما این کار را انجام دادند، به سابقه استعماری انگلستان در استثمار کشورهای آفریقایی و آسیایی اشاره کرد و یادآور شد: آنها سعی کردند سلطه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی خود را  حفظ کرده و جنایات مختلفی را با روش‌های گوناگون علیه هویت ملت‌ها مرتکب شوند.

وزیر دولت دهم به ظلم و جنایت انگلیسی‌ها علیه مردم ایران در دوران پهلوی اول و دوم اشاره کرد و متذکر شد: آنها در کشورهای منطقه به دنبال تفرقه‌افکنی و فرقه‌سازی بودند و در این زمینه فعالیت‌های بسیاری را دنبال کردند.

وی با بیان اینکه در لشکرکشی آمریکا به کشورهای منطقه، انگلستان بیش از سایر کشورها فعال بود به حمایت این کشور از صهونیست‌ها و تکفیری‌های سوریه اشاره کرد و گفت: چنین کشوری با این رفتارها شعار حقوق بشر سر می‌دهن و مدعی حقوق بشر است در حالی که ماهیت پلید آنها برای ملت‌ها مشخص شده است.

حسینی بیانیه اخیر انگلیس علیه مقامات کشورمان را اتمام حجتی برای ملت ایران در خصومت انگلستان علیه جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مردم دیدند که با وجود نرمش و تعهد ایران انگلیس چنین رفتاری را از خود نشان داد.

این استاد دانشگاه تهران درباره موضع دولت پیرامون بیانیه اخیر انگلیس نیز تصریح کرد: تضعیفی که غربی‌ها انجام می‌دهند این تصور را به وجود می‌آورد که گویا ایران از سر ضعف وارد مذاکره شده است از این رو دائم به ملت ایران اهانت می‌کنند.

وی افزود: اینکه آمریکا نماینده جمهوری اسلامی را برای حضور در سازمان ملل نمی‌پذیرد بیانگر ماهیت آنهاست و نشان می‌دهد این کشور حتی سازمان‌های بین‌المللی را نیز بازیچه خود قرار داده و استقلالی برای آنها قائل نیست از این رو این موضوعات نیاز به واکنش مسئولان جمهوری اسلامی دارد و آنها باید از موضع عزت با این قضیه برخورد کنند تا دشمن جری نشود و هر روز گستاخی نکند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار