امروز : سه شنبه ۳۱ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 22
۰۷:۲۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77369
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۲
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ولی الله سیف روز یکشنبه 24 فروردین 1393 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، ولی الله سیف روز یکشنبه 24 فروردین 1393 در جلسه مشترک روسای کل بانک‌های مرکزی منطقه خاور میانه و آفریقای شمالی(MENA) با مدیر عامل صندوق بین المللی پول شرکت کرد.

این جلسه به منظور تبادل نظر در خصوص چالش‌های موجود در منطقه تشکیل شد. در این جلسه رئیس کل بانک مرکزی طی سخنانی با اشاره به تنوع منابع و ظرفیت‌های اقتصادی، ارزیابی‌ها و  کمک‌های فنی صندوق بین المللی پول را در حل چالش‌های مختلف موجود در این منطقه مفید دانستند.

وی همچنین از تلاش‌های صندوق و مدیریت اجرایی آن نهاد در حمایت از کشورهای عرب در حال گذار جهت دستیابی به ثبات اقتصادی و تامین نیازهای اقتصادی تقدیر کرد.

در خصوص کشور ایران نیز سیف سیاست‌های مورد نظر ریاست محترم جمهور را دستیابی به ثبات اقتصاد کلان، افزایش رشد اقتصادی بالقوه و ایجاد فرصت‌های اشتغال عنوان کرد.

رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به برنامه‌های در دست اقدام منجمله یکسان‌سازی نرخ ارز، اصلاحات بخش بودجه‌ای و مرحله دوم برنامه هدفمندی یارانه‌ها اشاره داشت و اظهار داشت: عمیقا اعتقاد دارم طی چند سال آینده شاهد تغییرات ساختاری مهمی در اقتصاد ایران خواهیم بود که رشد اقتصادی باثبات و غیر تورمی که همه مردم ایران، منطقه و دنیا را منتفع خواهد کرد، به همراه خواهد داشت.
انتهای پیام/م
 
برچسب ها:
آخرین اخبار