امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77380
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۲
تعداد بازدید: 69
حمزه حسن معارض عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی دلیل برکناری بندر بن سلطان از ...

حمزه حسن معارض عربستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در پاسخ به سوالی دلیل برکناری بندر بن سلطان از ریاست دستگاه اطلاعاتی عربستان با اشاره به اینکه دلالی متعددی عامل برکناری بندر از این سمت بوده تاکید کرد که اصلی ترین دلیل برکناری بندر بن سلطان شکست در پرونده سوریه بوده است.

وی با اشاره به اینکه بندر بن سلطان با هدف پایان دادن به بحران سوریه به ریاست دستگاه اطلاعاتی عربستان در سال 2012 گمارده شد تاکید کرد که اقدامات بندر در سوریه باعث مشکلات متعددی برای عربستان سعودی در روابط خارجی شده است که نمونه آن در روابط عربستان با روسیه و ایران است.

این معارض عربستانی مقیم لندن در ادامه با بیان اینکه اقدامات بندر بن سلطان در درون خانواده حاکم عربستان هم منجر به ایجاد برخی مشکلات شد و باعث نگرانی جریان سدیری‌ها شده بود.

وی با بیان اینکه بندر بن سلطان به دنبال تقویت جایگاه سلمان بن عبدالعزیز به عنوان ولیعهد برای تقویت جایگاه خودش بود، تاکید کرد که تلاش‌های بندر به شکاف‌ها در داخل حکومت عربستان دامن زد.

همچنین حمزه حسن در ادامه درباره انتخاب سپهبد یوسف الادریسی هم گفت که وی به دلیل اینکه از خانواده حاکم نیست نخواهد توانست مدت زیادی در سمت دستگاه اطلعاتی عربستان باقی بماند و وی به طور موقتی در این سمت است.

وی افزود: در گذشته نیز زمانی که یکی خارج از خانواده حاکم، رئیس دستگاه اطلاعاتی می‌شد پس از مدت کوتاهی می شد بعد از زمان کوتاهی یکی از شاهزاده‌های بانفوذ این سمت را به دست می‌گرفت و انتظار می‌رود در زمان کوتاهی فرد دیگری جانشین الادریسی شود.

این معارض سعودی الادریسی را آشنا به محیط ادارای و سازمانی دستگاه اطلاعاتی عربستان عنوان کرد و تصریح کرد که وی در میان بدنه سازمان اطلاعات عربستان دارای نفوذ است هرچند وی از خانواده سلطنتی نیست.

انتهای پیام/کا.کا
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها