امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۸:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77383
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۵۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در حاشیه صد و هفدهمین جلسه ...

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وحید احمدی معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم در حاشیه صد و هفدهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای علوم، تحقیقات و فناوری (عتف) در جمع خبرنگاران گفت: در جلسه امروز گزارشی از جزئیات طرح کلان ملی ایجاد و توسعه فناوری‌های مورد نیاز برای تشکیل و به روز رسانی شبکه رادارهای پدافند هوایی کشور ارائه شد.

وی افزود: دانشگاه شیراز مجری این طرح و دانشگاه صنعتی شریف و صنعتی شیراز مجری‌های همکار هستند.

به گفته احمدی قسمت اول این طرح حدود 70 درصد پیشرفت داشته است ولی در مجموع این طرح کلان ملی 3 درصد پیشرفت کرده است.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم اظهار داشت: اعتبار کلی این طرح کلان 160 میلیارد تومان برآورد شده است که تاکنون 3 میلیارد و  200 میلیون تومان پرداخت شده و نسبت به بودجه دریافتی این طرح پیشرفت خوبی داشته است.

وی اضافه کرد: همچنین در این جلسه درخواست عضویت دستگاه‌های اجرایی در کمیسیون‌های تخصصی شورای عتف نیز مطرح شد.

احمدی ادامه داد: همچنین آئین‌نامه اجرایی ماده 32 ضوابط اجرایی قانون بودجه نیز امروز تنظیم شد، این ماده در رابطه با موضوع اختصاص یک تا 3 درصد بودجه دستگاه‌ها به پژوهش است.

احمدی گفت: تبصره اختصاص یک تا 3 درصد بودجه دستگاه‌ها به امر پژوهش در برنامه بودجه سال 93 ذکر نشد و به همین دلیل در ضوابط اجرایی قانون بودجه 93 به صورت ماده 32 مطرح شد که بر اساس این ماده معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری یک تا 3 درصد اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای دستگاه‌های اجرایی را برای انجام امور پژوهشی در اختیار وزارت متبوع قرار می‌دهد.

احمدی گفت: بر اساس برنامه پنجم بودجه سهم بودجه پژوهشی کشور در تولید ناخالص داخلی باید به 3 درصد برسد ولی در حال حاضر کمتر از نیم درصد است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها