امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7739
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 198
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ابوالحسن فقیه ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین و بزرگترین بیمارستان توانبخشی خاورمیانه نورافشار اظهار داشت: حرکت ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس ابوالحسن فقیه ظهر امروز در مراسم افتتاح نخستین و بزرگترین بیمارستان توانبخشی خاورمیانه نورافشار اظهار داشت: حرکت نیاز اصلی جامعه بشری است و هر اختلالی در آن سبب می‌شود تا بسیاری از نیازهای افراد برآورده نشود و همکاری برای پیشگیری، درمان و اختلالات حرکتی جزء اولویت‌های جوامع پیشرفته است.

وی خاطرنشان کرد: طی بررسی‌هایی که در شهر تهران صورت گرفته از هر سه نفر یک نفر کمر درد دارد که آمارهای جهانی نیز این آمار را تأیید می‌کند.

فقیه اختلالات حرکتی را مهمترین علت غیبت از محل کار عنوان کرد و افزود: همچنین نیمی از بیماری‌های مزمن به اختلالات حرکتی اختصاص دارد که به همین دلیل ایجاد یک مرکز فوق تخصصی در کشور ضروری به نظر می‌رسید.

رئیس جمعیت هلال احمر به فراز و نشیب‌های ساخت یک بیمارستان فوق تخصصی اشاره کرد و افزود: سال‌های سال قرار بود تا بیمارستان شفا یحیائیان تبدیل به بیمارستان تخصصی اختلالات حرکتی شود که این اتفاق نیفتاد همچنین یک بیمارستان از زیر مجموعه بهزیستی نیز قرار بود تبدیل به بیمارستان فوق تخصصی شود که باز با موانعی روبه‌رو شد.

به گفته فقیه در بیمارستان فوق تخصصی نور افشار از مداخلات قبل از تولد تا جراحی‌های بسیار فوق‌تخصصی امکانپذیر است.

وی تصریح کرد: همچنین با توافقنامه‌ای که با دانشگاه علوم پزشکی تهران منعقد شده کارهای علمی -پژوهشی و مسائل مربوط به هیئت علمی به عهده دانشگاه خواهد بود.

فقیه افزود: این بیمارستان دارای 16 اتاق آی سی یو، 4 اتاق عمل و بخش‌های پیشرفته فیزیوتراپی، آب درمانی و پزشکی ورزشی است.

وی ارائه خدمات به ورزشکاران را یکی دیگر از نقاط قوت این بیمارستان فوق تخصصی برشمرد و افزود: طبق آمار 2.5 میلیون نفر ورزشکار نام خود را ثبت کرده‌اند و بیمه ورزشی هستند که گاهی برای دریافت خدمات فوق تخصصی به خارج از کشور مراجعه کنند. در حالی که از این پس می‌توانند به این بیمارستان مراجعه کرده و حتی پذیرای ورزشکاران خارجی هم باشیم.

به گزارش فارس بیمارستان فوق تخصصی توانبخشی نور افشار با 100 میلیارد تومان هزینه طی 12 سال در زمینی به وسعت 4 هکتار با زیربنایی حدود 240 هزار متر مربع  ساخته شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار