امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۲:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77397
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه تلویزیونی چهارشنبه شب ثریا با موضوع لزوم شفاف‌سازی در اطلاعات اقتصادی ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه تلویزیونی چهارشنبه شب ثریا با موضوع لزوم شفاف‌سازی در اطلاعات اقتصادی خانوار با حضور الیاس نادران نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی و گفت‌وگوی تلفنی با علی عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی از شبکه یک سیما برگزار شد.

به گزارش فارس در ابتدای این برنامه سؤالی با عنوان (به نظر شما اجرای شفافیت اطلاعات اقتصادی در کشور بیشتر مخالفت چه کسانی را در پی خواهد داشت) مطرح شد و سه گزینه؛ 1- دلالان و سوداگران، 2- فراریان مالیاتی ثروتمند 3- مفسدین اقتصادی برای اعلام نظرات مخاطبان به نظرسنجی گذاشته شد.

براساس این گزارش در ابتدای این برنامه تلویزیونی الیاس نادران با اشاره به اینکه همه مسئولان و مردم بر لزوم ایجاد شفافیت اطلاعاتی تأکید دارند،اظهار داشت:‌ساختار اقتصاد ما ساختاری رانتی است و منابع مالی کم هزینه و پرسود مانند نفت در اختیار دولت قرار گرفته است.

در ادامه این برنامه علی عسگری رئیس سازمان امور مالیاتی نیز با اشاره به اینکه برای نظام مالیاتی کارآمد باید بانک‌های اطلاعاتی درستی به کار گرفته شود، گفت:‌در حال حاضر هیچ جایگزینی برای دریافت‌ مالیات به غیر از اطلاعات صحیح وجود ندارد.

وی ادامه داد:‌ در قانون 5 ساله برنامه پنجم نیز بر این موضوع تأکید شده که سازمان امور مالیاتی باید یک پایگاه اطلاعات اقتصادی از مؤدیان مالیاتی داشته باشد.

عسگری گفت: باید اراده حاکمیت،تشکیل یک بنگاه اطلاعاتی جامع و کارآمد باشد تا شاهد کارکرد صحیح بخش‌های مختلف اقتصادی باشیم.

مشروح برنامه تلویزیونی ثریا متعاقباً منتشر می‌شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها