امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۵:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77401
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 84
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، امین‌حسین رحیمی ظهر امروز در حاشیه نشست شورای اداری استان بوشهر در جمع خبرنگاران با ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، امین‌حسین رحیمی ظهر امروز در حاشیه نشست شورای اداری استان بوشهر در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بودجه‌ریزی حتما باید عملیاتی شود چرا که تکلیف قانون است، اظهار داشت: به دلیل اینکه بودجه‌ریزی کشور بر اساس چانه‌زنی بوده هر سال بودجه کشور افزایش یافته به‌طوری که بودجه کل کشور از  96 هزار میلیارد تومان در سال 82 به 803 هزار میلیارد تومان در سال 93 رسیده است.

وی بیان کرد: بودجه‌ریزی عملیاتی تکلیف قانونی است چرا که یک ضرورت اقتصادی هم هست، ضمن اینکه با حسابرسی عملکرد، بسیاری از تخلفات فعلی دیگر وجود نخواهد داشت و اگر ایراداتی هم از سوی دیوان محاسبات مطرح می‌شود طبق قانون بوده است.

رئیس دیوان محاسبات کل کشور خاطرنشان کرد: اگر مدیران دستگاه‌ها همکاری نکنند، دیوان محاسبات هم در انجام وظایف خود از جمله پیشگیری از تخلفات بودجه‌ای کاری از پیش نمی‌برد.

رحیمی با تاکید بر اینکه برای تعامل با دستگاه‌ها با هدف پیشگیری از تخلفات آماده هستیم، خاطرنشان کرد: با قوانین موجود اگر دیوان محاسبات به دنبال مچ‌گیری باشد کمتر مدیری است که در امور مالی خود بودن مشکل باشد چرا که قوانین دست و پاگیری وجود دارد.

وی با اشاره به فعال شدن کمیته پیشگیری از تخلفات در استان‌ها اضافه کرد: با پیشنهاد استاندار بوشهر قرار شده این کمیته که در استان‌ها تشکیل شده است، به دبیر مدیرکلی دیوان محاسبات استان‌ها فعالیت خود را دنبال کند.

رئیس دیوان محاسبات کشور با اشاره به تدوین طرح اصلاح قانون برنامه و بودجه که در مجلس در حال بررسی است، اضافه کرد: سامانه نظارت الکترونیک دیوان محاسبات(سنا) فعال شده و دستگاه‌های اجرایی باید به این سامانه متصل شده و اطلاعات مالی خود را از طریق این سامانه ارسال کنند، با این کار نظارت ما آسان‌تر می‌شود و فعالیت مالی دستگاه‌ها نیز شفافیت خواهد داشت و دیوان هم به موقع از اشتباه مالی دستگاه اجرایی مطلع می‌شود.

رحیمی افزود: به دنبال مچ‌گیری از مسئولان نیستیم بلکه به دنبال درست هزینه کردن بیت‌المال هستیم لذا مدیران، دیوان محاسبات را در کنار خود ببینند.

وی تاکید کرد: آمار پرونده‌های تخلف دستگاه‌ها را رسانه‌ای نکرده و نمی‌کنیم چرا که ممکن است مردم تفسیری دیگر از تخلفات داشته باشند هر چند با تخلفات عمدی با جدیت برخورد می‌کنیم.

رئیس دیوان محاسبات کشور با تاکید بر اینکه سیستم نظارت دستگاه‌های اجرایی نیز باید تقویت شود، خاطرنشان کرد: در جریان پرونده 3 هزار میلیارد تومانی اگر سیستم داخلی بانک نظارت قوی داشت، آن اتفاق نمی‌افتاد.

رحیمی افزود: اگر مدیران اجرایی با ما همکاری داشته باشند بسیاری از تخلفات کاهش می‌یابد و فقط تخلفات عمدی را خواهیم داشت که با آن برخورد خواهیم کرد.
انتهای پیام/66006/ق40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها