امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77412
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 44
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی آب منطقه سیستان و بلوچستان، حمید چیت چیان از سد انحرافی سیستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی آب منطقه سیستان و بلوچستان، حمید چیت چیان از سد انحرافی سیستان بازدید کرد.

در این بازدید مدیرعامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان گفت : سد انحرافی سیستان بر روی رودخانه هیرمند احداث و هدف از ساخت آن کنترل و انحراف آب هیرمند بر روی شبکه های مدرن آبیاری است.

احمد عاقبت بخیر بیان داشت: رودخانه سیستان تنها شریان حیاتی دشت سیستان است که از کوه‌های هندوکش در افغانستان سرچشمه گرفته و بعد از مسافت حدود یک هزار و 500 کیلومتر در این محل وارد خاک ایران می‌شود.

وی اضافه کرد: به دلیل نداشتن سفره آب زیر زمینی دشت سیستان آب شرب و کشاورزی منطقه وابسته به جریانات هیرمنداست که در طی خشکسالی‌های 16 ساله اخیر و کمبود جریانات هیرمند مشکلات زیادی برای منطقه بوجود آمده است.

مدیر عامل آب منطقه ای سیستان و بلوچستان از وزیر نیرو خواست پیگیر حقابه هیرمند از کشور همسایه شوند تا مشکلات منطقه بر طرف شود.

در پایان نیز مخازن چاه نیمه مورد بازدید وزیر نیرو قرار گرفت.
انتهای پیام/75005/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها