امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۲:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77418
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کانچولا سفیر جدید مکزیک در تهران ظهر امروز (چهارشنبه) با علاءالدین بروجردی ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کانچولا سفیر جدید مکزیک در تهران ظهر امروز (چهارشنبه) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به سابقه دیرینه روابط خوب دو کشور،‌گفت: علیرغم فاصله جغرافیایی سابقه طولانی مناسبات خوب ایران و مکزیک بستر مناسبی برای رشد و توسعه ارتباطات فیمابین می‌باشد.

وی در همین راستا افزود: تحکیم و تقویت مراودات دوستانه در عرصه‌های سیاسی، اقتصادی به ویژه روابط پارلمانی فیمابین مورد تأکید مجلس شورای اسلامی می‌باشد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش، جمهوری اسلامی ایران و مکزیک را دو کشور مهم در خاورمیانه و آمریکای لاتین دانست و خاطرنشان کرد: فرصت‌‌های فراوانی در روابط دوجانبه وجود دارد که بایستی از این ظرفیت‌ها در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی برای تقویت صلح و آرامش در منطقه استفاده کرد.

بروجردی در پایان با تأکید بر صادقانه و شفاف بودن فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچ گاه از حق استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای در چارچوب مقررات آژانس بین‌المللی اتمی کوتاه نخواهد آمد.

در ادامه این رویداد، کانچولا سفیر جدید مکزیک در تهران با ابراز خرسندی از مأموریت‌ خود در کشورمان بر علاقمندی مقامات سیاسی و پارلمانی مکزیک در گسترش ارتباطات با جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد و گفت: رشد و گسترش مناسبات فیمابین در عرصه‌های گوناگون و تقویت دیپلماسی پارلمانی میان مکزیک و ایران همواره از خواسته‌های مقامات عالیرتبه مکزیک بوده است.

وی در ادامه با اشاره به بحران‌های موجود در منطقه به ویژه بحران سوریه گفت: دولت مکزیک خواستار پایان دادن به خشونت‌ها و ارائه کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم سوریه می‌باشد و راه حل سیاسی را تنها راه پایان دادن به بحران سوریه می‌داند.

کانچولا در پایان روند مذاکرات جمهوری اسلامی ایران و 1+5 را مثبت ارزیابی کرد و دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران را صادقانه و عقلانی دانست.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها