امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77433
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز ...

حسین طلا نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز مجمع نمایندگان تهران گفت: جلسه با حضور نمایندگان تهران، فرمانداران شهرستان‌های تهران، ری و شمیرانات همچنین با حضور معاون برنامه‌ریزی استاندار تهران در محل مجمع نمایندگان تهران برگزار شد و مشکلات شهرستان‌های تهران، ری و شمیرانات مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی اضافه کرد: از مشکلات مورد بحث در این نشست می‌توان به موضوع بهم ریختگی ادارات و سازمان‌های شهرستان تهران و ضرورت تقسیم‌بندی آن به صورت منطقه‌ای شهری تهران، اعتبارات ضعیف شهرستان تهران نسبت به بودجه اعتباری کل کشور، امنیت بازار با توجه به بافت فرسوده و تأسیسات قدیمی موجود در آن  اشاره کرد. 

سخنگوی مجمع نمایندگان تهران اظهار داشت: همچنین در این جلسه موضوع امنیت شهر تهران و ضرورت افزایش کلانتری‌های تهران و همچنین موضوع حریم شهرستان تهران و تداخل با شهرستان‌های مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علاوه بر این موضوعات مطرح شده در مورد شهرستان شمیرانات در این جلسه نیز می‌توان به درآمدهای شهرداری منطقه یک از شهرستان شمیرانات  و هزینه‌کرد آن در تهران و همچنین حریم شهرستان شمیرانات و تداخل آن تا دیزین و شمشک که باعث افزایش قیمت زمین در این مناطق شده است،مشکلات درمانی در بیمارستان‌های شهدای تجریش، طالقانی و مسیح دانشوری که اعم این مشکلات ناشی از کمبود بودجه است، اشاره کرد.

طلا با اشاره به بررسی مشکلات شهرستان ری در جلسه امروز خاطرنشان کرد: موضوع اول ارتباط فرمانداری با 3 منطقه شهرداری و لزوم تمرکز فعالیت‌های شهرداری در یک منطقه و درخواست ارتقاء شهرداری منطقه 20 به شهرداری منطقه ویژه با امتیازات بیشتر، موضوع دوم لزوم افزایش امنیت در شهرستان ری با توجه به وجود زندان‌های فشاپویه و زندان زنان در این منطقه، مشکلات محیط زیست و دفن زباله و همچنین موضوع فرسودگی شبکه آب و لزوم ترمیم و بهسازی آن از موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین در ادامه جلسه که با حضور معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران برگزار شد بودجه سال 93 در تهران مورد بحث قرار گرفت که با توجه به حساسیت این موضوع مقرر شد جلسه دیگری در رابطه با بودجه تهران بین هیأت رئیسه مجمع نمایندگان تهران با استانداری برگزار شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار