امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۳:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77453
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی زارعی، مشاور معاون وزیر بهداشت در راه اندازی مرکز ملی نقشه برداری مغز، ضمن اعلام این ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی زارعی، مشاور معاون وزیر بهداشت در راه اندازی مرکز ملی نقشه برداری مغز، ضمن اعلام این خبر، هدف از برگزاری این کنفرانس را آگاهی و بروز رسانی اطلاعات پزشکان و محققان علوم اعصاب و دیگر رشته های مربوطه درباره جایگاه نقشه برداری مغز به عنوان رشته ای از علوم اعصاب عنوان کرد.

استاد نورولوژی و نوروساینس افزود: تکنیک‌های همچون MRI ، PET، EEG و MEG، NIRS از جمله روش‌هایی هستند که در نقشه برداری مغز استفاده می‌شوند؛ همچنین کارگاه تخصصی تحلیل داده‌های تصویریMEG، PET، MRI، SPECT  در حاشیه کنفرانس تدارک دیده شده است. ‌

دبیر علمی نخستین کنفرانس بین‌المللی نقشه‌برداری مغز ایران در ادامه از حضور 9 نفر از اساتید برجسته نقشه برداری مغز خارج از کشور در کنفرانس از جمله رئیس انجمن بین‌المللی MEG بالینی، رئیس بخش علوم اعصاب دانشگاه کپنهاک و رئیس دپارتمان فیزیک مرکز فعالیت مغزی دانشگاه اکسفورد و رئیس آزمایشگاه تحلیل تصاویر مغز انستیتو داندر هلند خبر داد.

وی در مورد رابطه این کنفرانس با خبر اخیر تأسیس آزمایشگاه ملی نقشه‌برداری مغز از طرف وزارت علوم گفت: کلیه هماهنگی‌های این کنفرانس توسط مرکز ملی نقشه‌برداری مغز و در چهارچوب وزارت بهداشت انجام شده است.

رئیس مرکز تحقیقات نقشه‌برداری مغز ادامه داد: اساساً نقشه‌برداری مغز و تحقیقات مربوطه در جهت تشخیص و درمان بیماران مغز، اعصاب و روان بوده و طبعاً جزئی از علم پزشکی است و متاسفانه اظهارات بی‌اساس برخی مسئولین جز ایجاد فضای سوء استفاده از بیماران نقشی در کشور نخواهد داشت. 

زارعی گفت: متخصصان علوم اعصاب، جراحان اعصاب، متخصصان مغز و اعصاب، روانپزشکان، رادیولوژیست‌ها، روانشناسان، متخصصان فیزیک پزشکی، مهندسی پزشکی و مدیکال انفورماتیک و کلیه علاقه‌مندان مربوط به تکنیک‌های فوق گروه هدف این کنفرانس است و متقاضیان شرکت در کنفرانس تا دهم اردیبهشت فرصت دارند تا در صورت تمایل برای شرکت در کنفرانس ثبت نام کنند.

بر این اساس، دبیرخانه کنفرانس بین المللی نقشه برداری مغز ایران اعلام کرد: علاقمندان می‌توانند برای ثبت نام و ارسال مقاله به پایگاه اینترنتی http://ihbm2014.ir مراجعه یا با شماره تلفن 02122431617 یا با ایمیل ihbm2014@nbmc.ir تماس حاصل نمایند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها