امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77459
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 67
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، لیلا قنبری صبح امروز در همایش آموزش بیماری هموفیلی که در سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، لیلا قنبری صبح امروز در همایش آموزش بیماری هموفیلی که در سالن آمفی‌تئاتر بیمارستان بعثت برگزار شد، اظهار داشت: هموفیلی یک بیماری خونی است که موجب اختلال در خون می‌شود.

به گفته وی، هموفیلی دسته‌ای از بیماری‌های ارثی هستند که در آنها توان بدن برای ایجاد لخته و انعقاد خون برای جلوگیری از خونریزی در صورت پاره شدن رگ مختل می‌شود.

مسئول واحد بیماری‌های خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه هموفیلی A نقص فاکتور انعقادی 8 شایع‌ترین شکل این اختلال است، تصریح کرد: هموفیلی در 85 درصد موارد ناشی از کمبود فاکتور انعقاد خون شماره 8 است.

قنبری به آمار مبتلایان به هموفیلی در سطح کردستان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر 116 بیمار مبتلا به هموفیلی در سطح استان شناسایی شده است که 65 نفر از آنان مبتلا به هموفیلی نوع a و 9 نفر مبتلا به هموفیلی B و 42 نفر نیز دچار سایر اختلالات این بیماری هستند.

به گفته مسئول واحد بیماری‌های خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: 82 نفر از این تعداد مرد و 28 نفر زن هستند.

وی افزود: مریضی که 80 کیلو وزن دارد، مقدار فاکتور انعقادی آن با مریض دیگری که 15 کیلو وزن دارد متفاوت است.

قنبری با انتقاد از نحوه درمان برخی پزشکان، خاطرنشان کرد: متاسفانه تعدادی از پزشکان برای بیمار هموفیلی‌ خود نظری ندارند و فقط کار درمان خود را به نسخه‌نویسی محدود می‌کنند و این موضوع به نوبه خود برای بیمار ایجاد نگرانی می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه اولویت ما بهینه‌ شدن حال بیماران هموفیلی پیش ببریم، تصریح کرد: همکاری و  ارتباط تنگاتنگ بیماران هموفیلی با مراکز درمانی در نحوه درمان و جلوگیری از بروز مشکل برای آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

مسئول واحد بیماری‌های خاص معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کردستان در پایان خاطرنشان کرد: تلاش در راستای ایجاد بسترهای لازم به منظور خدمات‌رسانی بیش از پیش در زمینه درمان بیماران از مهم‌ترین اولویت‌های ما در استان است. 
انتهای پیام/79019/ح30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها