امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۵:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77477
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار ذوالفقاری در حاشیه استفاده از بالن‌‌ها در رزمایش اقتدار 3 در تشریح ...

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سردار ذوالفقاری در حاشیه استفاده از بالن‌‌ها در رزمایش اقتدار 3 در تشریح عملکرد آن‌ها، گفت: استفاده از بالن‌های مجهز به دوربین برای پایش مرزها در نظر گرفته شده و هزینه هر بالن حدود 200 میلیون تومان برآورد شده است.

وی افزود: این بالن‌ها بر روی خودروهایی نصب می‌شود و به کمک آن خودروها بالن در محل مورد نظر مستقر شده و در نهایت شروع به تصویربرداری می‌‌کند.

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه این دوربین‌ها امکان دید در شب را دارند، گفت: با استفاده از این ویژگی‌ می‌توانیم سوژه‌ای را به دوربین داده و آن را پیگیری کنیم.

ذوالفقاری خاطرنشان کرد: قطعا به محض به کارگیری این سیستم برای تأمین امنیت خودروی حامل بالن و خود بالن تدابیری اندیشیده می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه این بالن‌ها بین 300 تا 900 متر از زمین ارتفاع می‌گیرند، گفت:‌ ما نمی‌گوییم که کل مرزها را به این سیستم مجهز می‌کنیم اما قاعدتا در مکان‌هایی که دید مستقیم نداریم همچون پشت تپه‌ها، به استفاده از این سیستم نیازمندیم.

وی همچنین به استفاده از برج‌های الکترونیک اشاره کرد و گفت‌: همانطور که بنده بارها وعده داده بودم به طور قطع ما در آینده‌ای نزدیک از برج‌های الکترونیک استفاده خواهیم کرد تا برای پایش مرز نیازی به حضور فیزیکی افراد نباشد و برج‌های الکترونیکی مجهز در مناطق مشخص به صورت 24 ساعته شعاع محدوده تحت نظارت خود را رصد کند.

سردار ذوالفقاری تصریح کرد: این در حالی است که هم‌اکنون بخشی از مرزهای کشور در منطقه شرق با دوربین‌‌هایی که روی پاسگاه‌های مرزی گذاشته شده کنترل می‌شود و این سیستم به گونه‌ای است که از خطوط عادی برای انتقال داده‌ها استفاده نمی‌کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ما در این سیستم از خطوط ویژه و امنی برای انتقال دیتا استفاه می‌کنیم ضمن اینکه این دوربین‌ها قدرت زوم دارد و در بسیاری از مواقع سوژه‌ها را از این طریق پیگیری می‌کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها