امروز : شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 21
۱۱:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7748
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 207
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «اسکای نیوز»، نظامیان انگلیسی که به افغانستان فرستاده می‌شوند مجبور به گذراندن 3 ماه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «اسکای نیوز»، نظامیان انگلیسی که به افغانستان فرستاده می‌شوند مجبور به گذراندن 3 ماه بیشتر در این کشور هستند.

فیلیپ هاموند وزیر دفاع انگلیس اعلام کرد، زمانی قدرت کلی به افغان ها انتقال داده می شود که نیروهای نظامی انگلیس در پایان سال جاری از این کشور خارج شوند.

نیروهای نظامی انگلیسی که خود را برای استقرار 6 ماهه به ولایت هلمند آماده کرده بودند حالا مجبور به گذراندن 9 ماه در این ولایت هستند.

برنامه ریزان نظامی انگلیسی معتقد هستند که تداوم استقرار در این کشور می تواند هدایت کل عملیات ها را به نیروهای نظامی افغان واگذار کند.

هاموند همچنین اشاره کرد که هرچند سربازان مجبور به گذراندن مدت زمان بیشتری در هلمند هستند اما از تعداد نفرات نظامیان کاسته می شود.

افزایش مدت استقرار در هلمند افغانستان کمک می‌کند که نیرو و تجهیزات نظامی بیشتری در پایان دوره به انگلیس بازگردند.

وزیر دفاع انگلیس در ادامه اشاره کرد که این یک تصمیم سیاسی نیست بلکه تصمیم نظامی است و تحت تاثیر طرح کلی خروج نظامیان از افغانستان در پایان سال 2014 قرار نمی گیرد.

نظامیان انگلیس در ولایت هلمند در جنوب افغانستان مستقر هستند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها