امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۱:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77480
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه‌های هفته سلامت که در راستای دستیابی به اهداف جمعیت هلال احمر در خصوص حمایت از زندگی و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، برنامه‌های هفته سلامت که در راستای دستیابی به اهداف جمعیت هلال احمر در خصوص حمایت از زندگی و سلامت انسانها و افزایش اثر بخشی فعالیت‌های داوطلبانه خصوصاً در زمینه پیشگیری در همه چادرهای سلامت، خانه‌های داوطلب مساجد و روستاها در سطح شعب جمعیت و در مراکز استانها و مناطق محروم و روستاهای دور از امکانات شهری از یکم تا هفتم اردیبهشت با رویکرد آموزش خود مراقبتی برگزار می‌شود.

این اقدامات اهدافی همچون کمک به بهبود سطح سلامت در بین افراد و خانواده‌ها با حفظ کرامت انسانی، ایجاد حس مشارکت موثر در بین داوطلبان، مشارکت در امر گسترش نظام سلامت از طریق ارایه خدمات سلامت در حوادث و شرایط عادی و سازماندهی توان و تخصصی داوطلبان در راستای بهبود وضعیت سلامت در جامعه را مد نظر دارد.

اهم اقدامات مورد نظر داوطلبان جمعیت در سراسر کشور در هفته مذکور شامل اعزام کاروانهای سلامت به مناطق محروم و آسیب پذیر استان، برپایی چادرهای سلامت در مناطق پر تردد و انجام تست غربالگری در چادرهای سلامت، پیشگیری و خود مراقبتی، شناساندن طب سنتی در درمان، اهدای خون توسط اعضا و داوطلبان، دیدار از بیماران به ویژه بیماران خاص و همدردی با آنان است.
 
برگزاری آموزش‌های کوتاه مدت در زمینه بیماری‌های واگیردار و ویروسی، محیط بهداشت فردی، عمومی و پیشگیری از معلولیت‌ها، انجام مشاوره توسط متخصصین در حوزه سلامت روانی، خانوادگی، ازدواج و ... نشاط اجتماعی و برپایی نمایشگاه‌های تخصصی بهداشت و سلامت در راستای عناوین اتخاذ شده در هفته سلامت با شعار «یک عمر سلامت با خود مراقبتی»  می‌شود.

هر سال مقارن با روز جهانی بهداشت، در کشور ما نیز از طریق برگزاری هفته سلامت و انجام برنامه‌هایی، اشاعه فرهنگ توجه به سلامت و ارتقای سطح سلامت آحاد جامعه در زمینه‌های مختلف روحی و جسمی بیش از هر زمان دیگر مورد توجه قرار  می‌گیرد.

از آنجا که جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به عنوان سازمانی سلامت محور که در اساسنامه سازمانی‌اش بر حمایت از زندگی و سلامت انسان‌ها به عنوان یکی از چند هدف عمده تاکید شده، هر ساله از سازمان‌های فعال در برگزاری برنامه‌های ویژه هفته ملی سلامت در کشور است.

سازمان داوطلبان جمعیت همه ساله در برگزاری هفته ملی سلامت با انجام برنامه‌های متنوع در سراسر کشور حضوری فعال دارد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها