امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۰:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77486
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 38
به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از دست دادن توانایی پاها یک رویداد غم‌انگیز است اما خوشبختانه دانشمندان به ...

به گزارش گروه خواندنی‌های خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، از دست دادن توانایی پاها یک رویداد غم‌انگیز است اما خوشبختانه دانشمندان به جستجوهای خود ادامه داده‌اند و همچنان به دنبال راه حلی موثر برای راه رفتن افراد معلول هستند.
افراد معلول توسط یک تحریک‌کننده الکتریکی که در ستون فقرات گذاشته می‌شود می‌توانند دوباره از عضو بی‌حس استفاده کنند.

«راب سامرز» اهل آمریکا، در اثر یک تصادف شدید فلج شد و در سال 2011 یک ابزار پزشکی جدید زندگی او را تغییر داد؛ از زمانی که یک تراشه تحریک‌کننده الکتریکی در ستون فقرات وی گذاشتند توانست از پاهای خود استفاده کند.

این تسمه تحریک‌کننده با ارسال سیگنال‌های عصبی فرمان حرکت به اعضا را می‌دهد.
بنا بر نوشته مجله مغز، «راب سامرز» در حال حاضر قادر به ایستادن روی دو پای خود و همچنین پیمودن مسافت کمی است و سه معلول دیگر نیز بعد از گذاشتن این تسمه و به کمک توانبخشی مداوم قادر به حرکت انگشتان و زانوی خود شدند.

البته نتایج به دست آمده هنوز مطلوب نیست زیرا بیمار نمی‌تواند همه حس خود را توسط این ایمپلنت بدست آورد، با این وجود «رودریک پتیگریو» مدیر موسسه ملی پزشکی تصویربرداری و مهندسی زیستی توضیح داد: حالا که تحریک نخاعی برای 4 نفر انجام و موفق بوده شواهد نشان می‌دهد که افراد معلول زیادی هستند که می‌توان از این روش برای درمان آنها استفاده کرد.


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار