امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77492
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 30
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین هاشمی در اولین جلسه شورای مشورتی امور زنان که با حضور استاندار تهران و زنان نخبه استان و سرپرست دفتر امور بانوان ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، حسین هاشمی در اولین جلسه شورای مشورتی امور زنان که با حضور استاندار تهران و زنان نخبه استان و سرپرست دفتر امور بانوان استانداری تهران برگزار شد، اظهار داشت: با تمام محدودیت‌ها در استانداری تهران در حوزه امور زنان تلاش‌های خوبی صورت گرفته است و خانم نظری در گذشته امور را با علاقه پیگیری می‌کردند که بنا به اصرار خودشان و علی رغم میل ما تصمیم بر این شد که مسئولیت دفتر را واگذار کنند و فقط به عنوان مشاور امور زنان استانداری فعالیت کنند و خانم ساعی هم که در این حوزه قرار بر فعالیت دارند از افراد جوان و با علاقه‌ای هستند که در مدت حضورشان فردی مورد اعتماد و وثوق بودند.

هاشمی ادامه داد: استان تهران در حوزه امور زنان پایلوت کشوری است و باید برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی مورد نظر برای این شورای مشورتی تعجیل کرد چرا که بعد از تشکیل و پایان این طرح بصورت کشوری اجرا خواهد شد و با حضور نیروهای ارزشمندی که در استان تهران در حوزه‌های مختلف عمومی و تخصصی حضور دارند می‌توان موفقیت‌های خوبی را رقم زد همچنین ایفای نقش موثر و بالای زنان در کشور و نظام اداری هم مدنظر مقام معظم رهبری و هم شخص رییس جمهور است، البته شاهدیم که زنان نیز با تلاش‌شان که یکی از نمونه‌های ان دانشگاه‌هاست توانسته‌اند موفقیتهای بسیاری را بدست آورند و باید همین تلاش را بگونه‌ای انجام داد که تصور خارجی از زنان کشورمان را اصلاح و توانایی‌هایشان را با ایجاد فضای بهتر و همکاری موثر تر نیز به آنها معرفی کنیم.

استاندار تهران ادامه داد: نباید با موضوعات مربوط به زنان شعاری برخورد کرد چون این نوع برخورد با مسائل مشکلات کشور را حل نمی‌کند، باید سیاستهای دولت را مدنظر داشته باشیم و با برگزاری جلسات مختلف و سیاستگذاری‌های طولانی که خوب است، کاری جلو نمی‌رود و حتما می‌توان با استفاده از ظرفیتهای زنان مستعد و متخصص و استفاده از نظرات آنها در حوزه عمل وارد شد و کارهایی را انجام داد. گروهی که در استانداری تهران تشکیل شده متشکل از افراد توانمند و قوی است که توانایی انجام کارهای بزرگ را دارند و چون تهران الگوی کشوری است باید بهترین کار و تصمیمات را در این حوزه انجام دهیم چرا که خوشحالی دولت را نیز به دنبال خواهد داشت.

وی افزود: در حوزه زنان بحث سلامت بسیار مهم است و خصوصا در حوزه زنان باید در این موضوع تمرکز کرد و خوشحالیم که وزیر بهداشت و مجموعه وزارت بهداشت توانسته حرکت‌های بسیار خوبی را انجام دهد و سلامت به عنوان یکی از کارگروه‌های اصلی حتما مورد توجه قرار گیرد و من رسما اعلام می‌کنم این شورا به عنوان شورایی راهبردی و مشورتی انجام وظیفه خواهد کرد و با تجربه‌ای که در جمع وجود دارد حتما در امور شاهد کمک موثرشان خواهیم بود.

هاشمی ادامه داد: اولین کاری که باید توسط این شورا صورت گیرد تشکیل دبیرخانه دایمی امور زنان در استانداری است و باید بانکهای اطلاعاتی جامعی از زنان در حوزه‌های مختلف خصوصا زنان نخبه و سرپرست خانوار جمع آوری شود. همچنین برنامه کاری برای این حوزه است که باید برنامه‌های بلند مدت و کوتاه مدت و میان مدت در این شورا تهیه شود تا بتوان بر اساس آن امور را سامان داد و پس از تصویب در برنامه‌های استانداری نیز گنجاند.

وی افزود: این شورا پنج کارگروه اصلی مانند  سلامت، حمایت از زنان سرپرست خانوار و مشارکتهای عمومی و سمن‌ها را در خود دارد و باید با استفاده از ظرفیت کارشناسی این کارگروهها خوارک فکری شورا را تهیه کرد هم چنین در موضوعات فرهنگی و اجتماعی نیز باید با تصمیم‌گیری با مشارکت نخبگان این حوزه و اعضای شورا گامهایی را برداشت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها