امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77493
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 50
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فرهادی در دیدار با فردریش اشتیفت، سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران با بیان اینکه همکاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، محمد فرهادی در دیدار با فردریش اشتیفت، سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران با بیان اینکه همکاری ایران با اتریش همواره خوب بوده است، اظهار کرد: هم ‌اکنون در زمینه‌های امداد و نجات، رهاسازی، پزشکی و دارویی و آموزش به شدت علاقه‌مند به همکاری با صلیب سرخ اتریش هستیم.

وی با بیان اینکه هلال‌احمر ایران مصمم به تقویت توان نیروهای امداد و نجات خود است، تصریح کرد: در این زمینه گسترش و تقویت امداد هوایی از برنامه‌های جدی ما در هلال‌احمر است و در این زمینه به طور قطع یکی از کشورهایی که برای همکاری با آن وارد مذاکره خواهیم شد، اتریش است.

رئیس جمعیت هلال‌احمر ایران با اظهار تمایل به همکاری با صلیب‌سرخ اتریش در زمینه آموزش سگ‌های نجات افزود: همچنین باید در حوزه‌های مرتبط با دارو و تجهیزات پزشکی و به ویژه داروهای خاص و تک‌نسخه‌ای مذاکرات لازم انجام شود.

فردریش اشتیفت، سفیر جمهوری فدرال اتریش در ایران هم در این دیدار با تأکید بر اینکه جمعیت‌های صلیب‌سرخ اتریش و هلال‌احمر ایران همکاری‌های دیرینه‌ای با یکدیگر دارند، گفت: صلیب‌سرخ اتریش برای آموزش دوباره سگ‌های جست‌و‌جو و نجات و مدیریت سانحه امادگی کامل دارد.

وی با بیان اینکه اتریش به شدت مایل به تقویت همکاری با ایران است و هفته آینده نیز وزیر خارجه کشور ما به ایران سفر خواهد کرد، گفت: این ملاقات‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در تقویت و گسترش هرچه سریع‌تر همکاری‌ها خواهد داشت.

اعلام آمادگی اتریش برای همکاری در زمینه تولید بالگردهای امداد

جرج وینگارتنر، رایزن بازرگانی سفارت اتریش در ایران هم در این دیدار با اشاره به این که صلیب‌سرخ اتریش سابقه طولانی در مدیریت حادثه و تجهیزات امداد و نجات دارد، گفت: به همین منظور ما در صورت نیاز هلال‌احمر ایران آماده همکاری با ایران در حوزه امداد و نجات و مدیریت سانحه هستیم.

وی با اشاره به پروژه جدید صلیب‌سرخ اتریش در زمینه تولید بالگردهای امداد، توضیح داد: در این زمینه در صورت نیاز هلال‌احمر ایران این امکان وجود دارد تا همکاری‌های گسترده‌ای هم در این بخش انجام شود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار