امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۳:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77498
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 28
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، «محمود الزهار»، از رهبران حماس امروز چهارشنبه در آستانه سفر روز دوشنبه هیئتی از فتح به نوار غزه ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری فلسطین الیوم، «محمود الزهار»، از رهبران حماس امروز چهارشنبه در آستانه سفر روز دوشنبه هیئتی از فتح به نوار غزه برای بررسی فرآیند آشتی ملی فلسطین گفت: در آستانه سفر هیئت فتح به غزه، محمود عباس، حماس را تهدید می کند که اگر آنچه می گوید پذیرفته نشود دستور انحلال مجلس قانون گذاری فلسطین را می دهد اما این مساله قابل قبول نیست و حماس تسلیم اسرائیل نمی شود که اکنون بخواهد تسلیم محمود عباس شود.

محمود الزهار تاکید کرد:بر اساس قانون اساسی که جنبش فتح در مجلس قانون گذاری قبلی وضع کرد در صورت پایان یافتن مهلت ریاست جمهوری که برای ابومازن پایان یافته، ریاست جمهوری به رئیس مجلس قانون گذاری واگذار می شود و اگر دوره ریاست جمهوری فراتر از دوره اختصاص یافته به مجلس قانون گذاری ادامه یابد، دوره ریاست جمهوری پایان می یابد و دوره مجلس ادامه پیدا می کند،بنابراین ابومازن حق انحلال مجلس قانون گذاری یا سخن گفتن در این باره را ندارد زیرا این مساله مخالف چیزی است که قبلا بر سر آن توافق کرده است.

رهبر حماس گفت:سفر هیئت فتح به غزه در سایه تهدیدهای محمود عباس است و باید این موضوع بررسی شود زیرا می تواند به شکست گفت وگوها منجر شود.

الزهار گفت: بر اساس توافقی که ما با فتح کرده ایم همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی جرم محسوب می شود و اگر هیئت فتح آمدند ما آماده ایم آنچه را که با یکدیگر توافق کرده ایم به اجرا بگذاریم و در غیر این صورت خود مسئول شکست گفت وگوها هستند.

وی تصریح کرد: حماس تسلیم اسرائیل نشده که اکنون تسلیم پیش شرط های ابومازن شود.

الزهار درباره دیدارهای بین هیئت های مذاکره کننده تشکیلات خودگردان فلسطین و اسرائیل تحت نظارت آمریکا برای از سرگیری مذاکرات گفت: ابومازن مذاکرات را تمدید می کند  و با این کار به شهرک سازی ها و یهودی سازی قدس مشروعیت می بخشد و اما همه کسانی که در این جرم شریک شوند (مذاکرات) یک روز محاکمه خواهند شد.
انتهای پیام/ل.
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها