امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 23
۰۸:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77503
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 71
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «زاکون.کز» پایگاه رسمی خبری قزاقستان امروز چهارشنبه در مطلبی اعلام کرد که نخست‌وزیر قزاقستان معتقد ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «زاکون.کز» پایگاه رسمی خبری قزاقستان امروز چهارشنبه در مطلبی اعلام کرد که نخست‌وزیر قزاقستان معتقد است، موضع کشورش در ارتباط با وقایع اوکراین هیچ تغییری نکرده‌ است.

«کریم ماسیم‌اف» این مطلب را پس از نشست نخست‌وزیران کشورهای عضو اتحاد گمرکی و پیمان همکاری اقتصادی اوراسیا سه‌شنبه گذشته، 15 آوریل در مسکو بیان کرد.

به گفته این منبع، نخست‌وزیر قزاقستان تصریح کرد که ما معتقدیم که وضعیت در اوکراین در اسرع وقت از طریق مسالمت‌آمیز حل‌وفصل شده و تمام طرف‌های درگیر از طریق مسالمت آمیز مشکلات را حل و فصل کنند.

بنابر گزارش این منبع، نخست‌وزیر قزاقستان با اشاره به همکاری‌های اقتصادی با اوکراین تأکید کرد: گفت‌وگوی تلفنی با «یاتسینیوک» یک مقام نخست‌وزیری این کشور انجام داده و با هم توافق کرده‌اند که روابط اقتصادی بین اوکراین و قزاقستان را از سر بگیرند.

به گفته این منبع، نخست وزیر قزاقستان همچنین اظهار داشت که در گفت‌وگو با این مقام اوکراینی بر احتمال از سرگیری کمیسیون همکاری بین دولتی بین اوکراین و قزاقستان با درنظر داشت منافع متقابل 2 کشور تأکید شده‌ است.

لازم به ذکر است که پس از بلاروس، قزاقستان دومین کشور جامعه همسود است که به طور رسمی آمادگی خود را برای از سرگیری همکاری‌های اقتصادی دوجانبه با اوکراین پس از سقوط دولت «ویکتور یانوکویچ» رئیس جمهور مخلوع در مذاکرات با مقامات جدید و در حدود 2 ماه قبل به قدرت رسیده در این کشور اعلام می‌کند.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها