امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 12
۲۰:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77507
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در بیشکک، یک مقام گردشگری قرقیزستان امروز به رسانه‌ها اعلام کرد که در بخش گردشگری نه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس  در بیشکک، یک مقام گردشگری قرقیزستان امروز به رسانه‌ها اعلام کرد که در بخش گردشگری نه تنها در استان «ایسیک کول» بلکه در «باتکند» و «نارین» نیز که دارای پتانسیل گردشگری فراوانی است، تمهیدات زیادی برای گردشگران خارجی در نظر گرفته شده است.

«ماکسیت چاکیف» مدیر گروه گردشگری قرقیزستان امروز در جمع خبرنگاران گفت که انتظار می‌رود این کشور در سال جاری میزبان گردشگران زیادی باشد که به قرقیزستان سفر می کنند.

وی افزود: در این زمینه دولت قرقیزستان نیز در حال ایجاد آمادگی لازم برای میزبانی گردشگران خارجی می‌باشد.

این مقام دولت قرقیزستان همچنین در پاسخ به سؤال خبرنگاران در مورد امنیت گردشگران در این کشور گفت: قرقیزستان یک کشور امن است و در این کشور برخوردها کاملاً اجتماعی بوده و تمام شایعاتی که در مورد خطر تروریسم در این کشور گفته می‌شود، ساختگی بوده و حقیقت ندارد و ما تمام تلاش خود را در زمینه حفظ امنیت گردشگران به کار خواهیم بست.

وی ادامه داد: این مسئله در حالی است که قرقیزستان در بخش گردشگری به لحاظ جغرافیای طبیعی نه تنها در ایسیک کول بلکه در باتکند و نارین نیز دارای پتانسیل گردشگری فراوانی است.

چاکیف همچنین خاطرنشان کرد که قرقیزستان برای ایجاد فضای گردشگری مناسب برای بازدیدکنندگان موفق به دریافت جایزه ملی نیز شده است.

کارشناسان بر این باورند که با پایان مدت اجاره پایگاه «ماناس» و خروج نظامیان آمریکا از این پایگاه، دولت قرقیزستان با تقویت بخش گردشگری و سایر حوزه‌ها به دنبال رونق بخشیدن به اقتصاد این کشور و جایگزینی درآمد این بخش‌ها به جای اجاره پایگاه مذکور باشد.

تلاش «آستانه» و مسکو برای کنترل اثرات سیاسی-اقتصادی تحولات اوکراین

نخست‌وزیران قزاقستان و روسیه در دیداری راه‌های مقابله با اثرات اقتصادی و سیاسی بحران اوکراین در کشورهای پسا شوروی را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، «کا-نیوز» پایگاه خبری آسیای مرکزی در مطلبی اعلام کرد که «کریم ماسیم‌اف» و «دیمیتری مدوداف» نخست‌وزیران قزاقستان و روسیه در دیداری مسائل روابط دوجانبه و توسعه همکاری در بخش‌های مختلف را بررسی کردند.

در مذاکراتی که در حاشیه نشست اتحاد گمرکی در مسکو برگزار شد، در مورد اثرات تحولات و وقایع اوکراین در وضعیت اقتصادی تجاری منطقه تبادل نظر شد.

این درحالی است که دفتر مطبوعاتی نخست وزیر قزاقستان نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد که نشست سه‌جانبه نخست‌وزیران کشورهای عضو اتحاد گمرکی (روسیه، بلاروس و قزاقستان) روز سه‌شنبه گذشته در مسکو برگزار و تمام مسائل مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

بنابراین بیانیه، موضوع اصلی در دستور کار این نشست بحث در مورد پیش نویس پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا بوده‌ است.

گزارش شده‌ که نخست وزیران روسیه، بلاروس و قزاقستان به طور خاص مسائل مربوط توسعه همکاری در بخش صنعت نفت و گاز، کشاورزی، راه آهن و حمل‌و‌نقل جاده‌ای تأکید کرده‌اند.

نخست‌وزیر قزاقستان همچنین ضمن توضیح دستور کار این جلسه به رسانه‌ها اعلام کرد که روی تمام مسائل مورد بحث توافق شده و پس از اصلاح و تکمیل پیش‌نویس این سند توسط سران کشورهای عضو به امضا خواهد رسید.

ماسیم‌اف همچنین تصریح کرده که در طول روند مذاکرات و مباحثات روی مسائل داغ، ما با هدایت به اصل اساسی- منافع اقتصادی کشورهای شرکت‌کننده موضوعات را مورد بحث قرار دادیم.

برگزاری این نشست یک‌روزه درحالی است که 3 کشور عضو اتحاد گمرکی که تلاش به ایجاد پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا را دارند از حوادث اوکراین دچار مشکلات در روابط با یکدیگر شده‌اند.

کارشناسان می‌گویند: تأثیر وقایع اوکراین به اتحاد گمرکی روسیه، بلاروس و قزاقستان در آینده نیز بیشتر خواهد شد به این دلیل که علل اصلی تشدید وضعیت و بحران سیاسی در اوکراین تمایل دولت «ویکتور یانوکویچ» رئیس جمهور مخلوع اوکراین برای عضویت در این نهاد بود.

به گفته این کارشناسان، غرب که به هیچ وجه خواهان توسعه و تعمیق کشورها در محدوده اتحاد شوروی سابق نیست در آینده نیز مانع گسترش همکاری و شکوفایی کشورهای عضو سازمان اتحاد گمرکی شده و از ایجاد پیمان اتحادیه اقتصادی اوراسیا به هر وسیله‌ای جلوگیری خواهد کرد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار