امروز : یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 17
۰۹:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77508
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 112
به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «حاج سلیمان»، رئیس حوزه سیاسی حزب کنگره ملی حاکم بر سودان در اظهاراتی گفت: در صورتی که احزاب سیاسی ...

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «حاج سلیمان»، رئیس حوزه سیاسی حزب کنگره ملی حاکم بر سودان در اظهاراتی گفت: در صورتی که احزاب سیاسی سودان پیشنهادهای خود را درباره قانون انتخابات جدید مطرح نکنند، ما با خلأ قوانین مواجه نیستیم و حزب کنگره ملی با قانون انتخابات کنونی مشکلی ندارد.

وی افزود: اقدام دو یا سه حزب در تحریم گفت وگوهای سیاسی زیانی به موافقت بسیاری از احزاب با دعوت عمر البشیر وارد نمی کند.

وی تاکید کرد: در صورتی که به توافقی بین احزاب سیاسی بر سر قانون انتخابات دست نیابیم قانون کنونی به اجرا گذاشته و انتخابات آتی در موعد مقرر خود برگزار می شوود.

این مقام حزب حاکم سودان گفت: قانون انتخابات از جمله مسائلی است که در گفت وگوی ملی مطرح می شود و ما از احزاب سیاسی می خواهیم با ورود به گفت وگو دیدگاه ها و پیشنهادهای خود را درباره این قانون و دیگر قوانین بیان کنند.

عمر البشیر، رئیس جمهور سودان در راستای ترغیب همه احزاب سیاسی در سودان برای نشستن پای میز گفت وگو ضمن آزاد کردن بازداشتی های سیاسی اعلام کرده است که محدویت احزاب سیاسی و مطبوعات را برداشته است.

این در حالی است که یوسف حسین، سخنگوی حزب کمونیست سودان گفت کلید حل همه بحران های سودان لغو همه قوانینی است که آزادی ها را در سودان محدود می کند.

دولت خارطوم روز گذشته از مخالفت شورشیان جبهه انقلابی با دعوت عمر البشیر برای گفت وگو ابراز تاسف کرد.

شورشیان جبهه انقلابی در دو استان کردفان جنوبی و نیل آبی با نیروهای دولتی سودان درگیر هستند و ارتش سودان اعلام کرد که در صورت مخالفت شورشیان با گفت وگو آماده آغاز دور دوم عملیات سنگین نظامی علیه آنان است.

رئیس‌جمهور سودان اواخر سال گذشته با اشاره به تصمیم خود برای اصلاح قانون انتخابات تاکید کرد که انتخابات عمومی و ریاست جمهوری در این کشور اوایل 2015 برگزار می‌شود.
انتهای پیام/ل.ص
 
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها