امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۱۷:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77509
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 82
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه روز سه‌شنبه خود با «شینهوا» تصریح ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه روز سه‌شنبه خود با «شینهوا» تصریح کرد که آژانس برای حل سریع‌تری موضوع هسته‌ای به همکاری تهران نیاز دارد.

وی ادامه داد که آژانس بین‌المللی انرژی اتمی انتظار دارد به همراه ایران برای رویارویی با موضوعات نامشخص حول محور برنامه هسته‌ای تهران به جلو پیش رود تا تضمین حاصل کند که ماهیت برنامه هسته‌ای ایران صلح آمیز است.

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد که اگر پیشرفت‌ها در زمینه همکاری ایران کند پیش رود، حل موضوع هسته‌ای تهران زمان زیادی می‌برد.

چارچوب همکاری نوامبر سال گذشته میلادی با فرض اینکه آژانس و ایران رویارویی با فعالیت‌های مربوط به ابعاد احتمالی نظامی را در ماه مه آغاز کنند، امضا شد اما آمانو به شینهوا گفت که تابحال نه هیچ چارچوب پیشنهادی وجود داشته نه پاسخ‌های روشنی از جانب تهران درباره این همکاری مطرح شده است.

آمانو با اشاره به سایت نظامی پارچین تأکید کرد: آنها (به این همکاری) نه نگفته‌اند اما بله هم نگفتند.

وی گفت: بنابراین آژانس نمی‌تواند نتیجه گیری کند که همه ابعاد و تاسیسات هسته‌ای ایران صلح آمیز است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی خواستار بازدید از سایت پارچین است و این در حالی است که این یک سایت هسته‌ای نیست و آژانس اجازه ندارد.
انتهای پیام/ف.ی
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها