امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۱۳:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7751
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۶:۱۱
تعداد بازدید: 116
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه اگر اعتبار دو میلیارد دلاری که به تصویب نمایندگان مجلس ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید جعفر تشکری هاشمی با اشاره به اینکه اگر اعتبار دو میلیارد دلاری که به تصویب نمایندگان مجلس هشتم رسیده و نمایندگان مجلس نهم نیز آن را تصویب کردند پرداخت می‌شد، بسیاری از مشکلات تهران در حوزه حمل و نقل عمومی برطرف می‌شد، گفت: علاوه بر تهران، مشکلات سایر کلان شهرها نیز حل می‌شد.

تشکری هاشمی اظهار داشت: به نظر می‌رسد مشکلی مانند گرفتاری میلیون‌ها شهروند ساکن در کلان شهرها در استفاده از حمل و نقل عمومی آن قدر اهمیت داشته باشد که سهم ناچیزی از منابع صندوقی که نام ملی به خود گرفته را به آن اختصاص دهیم.

وی با اشاره به این که تصمیم مجلس در سال 88 به صورت طرح جداگانه‌ای از سوی نمایندگان مجلس اتخاذ شد اما از سوی دولت اجرا نشد، بیان داشت: این طرح از سال 90 به دلیل عدم اجرا از سوی دولت در قانون بودجه وارد شد تا بلکه اجرا شود اما باز هم اجرا نشد.

معاون شهردار تهران در پایان با تاکید بر این که انتظار نمی‌رود در هفته‌‌های پایانی فعالیت دولت دهم شاهد اجرای این قانون باشیم، خاطرنشان کرد: امیدواریم دولت بعدی پول متروی تهران که در واقع پول مردم این شهر است را پرداخت کند.

گفتنی است در سال 88 مجلس دولت را ملزم کرد تا دو میلیارد دلار از منابع ارزی کشور را برای اجرای پروژه‌‌های قطار شهری و حمل و نقل عمومی تهران و سایر کلان‌شهرهای کشور اختصاص دهد اما به رغم تایید نظر مجلس از سوی مجمع

تشخیص مصلحت نظام، پس از گذشت سه سال از تصویب این مصوبه که هفته جاری برای سومین سال متوالی مورد تصویب نمایندگان مجلس قرار گرفت، دولت همچنان از اجرای آن خودداری می‌کند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار