امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۱۲:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77512
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «الله‎گل مجاهد» عضو پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه) ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «الله‎گل مجاهد» عضو پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه) این مجلس ضمن محکوم کردن آدم‌ربایی و ترور مقام‌های این کشور، از دولت افغانستان خواست تا این قبیل رویدادها را به صورت جدی پیگیری کنند.

مجاهد، حمله به مقام‎های دولتی و همچنین آدم‌ربایی آن‎ها را کار دشمنان مردم افغانستان دانست و گفت: در صورتیکه از وقوع این نوع حملات جلوگیری نشود، امکان دارد تمام مقام‎های این کشور در معرض خطر قرار گیرند.

سخنان وی در حالی است که «مریم کوفی» عضو دیگر این مجلس شب گذشته در مقابل منزلش در شهر کابل هدف حمله افراد ناشناس قرار گرفت و زخمی شد.

همچنین «احمد شاه وحید» معاون وزارت فوائد عامه افغانستان نیز صبح روز گذشته (سه شنبه) توسط افراد مسلح ناشناس از کابل ربوده شد.

«عبدالرئوف ابراهیمی» رئیس پارلمان افغانستان نیز در این نشست حمله به یک عضو این مجلس را محکوم کرد و آن را کار دشمنان افغانستان دانست.

ابراهیمی افزود: دشمنان ملت افغانستان برای ایجاد تشنج و ناامنی‌های بیشتر مقام‌های افغان را هدف قرار می‌دهند، ولی آن‌ها هرگز به آرزوی خود نمی‌رسند زیرا دولت افغانستان در برابر آن‎ها واکنش‎ شدیدی نشان خواهد داد.

رئیس پارلمان افغانستان همچنین گفت: شماری از اعضای این مجلس با همکاری وزارت کشور افغانستان قضیه حمله به مریم کوفی را پیگیری می‌کنند

کمیسیون‎های انتخاباتی پاسخگو هستند

ابراهیمی در ادامه به چگونگی روند شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور اشاره کرد و گفت که کمیسیون‌های انتخاباتی برای شفافیت این روند پاسخگو هستند.

برخی دیگر از اعضای پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز این مجلس، خواستار شفافیت روند شمارش آرا و چگونگی انتقال محموله‎های انتخاباتی از ولایت‎های این کشور به دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شدند.

به گفته اعضای پارلمان افغانستان، برخی از صندوق‎های رأی که به کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان رسیده تقلبی بوده و آرای آن‌ها بایستی باطل اعلام شود.

با این حال رئیس پارلمان افغانستان گفت: مسئولان کمیسیون‎های انتخاباتی این کشور بایستی در مورد این صندوق‎ها به پارلمان، جامعه مدنی، رسانه‎ها و ناظران انتخاباتی توضیح دهند.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای ولایتی افغانستان روز (16 فروردین) برگزار شد و قرار است نتایج ابتدایی آن در چهارم اردیبهشت و نتیجه نهایی آن پس از 20 روز بررسی شکایت‎ها در 24 اردیبهشت اعلام شود.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها