امروز : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 26
۰۷:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77516
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 61
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ضیاءالحق امرخیل» رئیس دبیر خانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اظهار داشت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «ضیاءالحق امرخیل» رئیس دبیر خانه کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اظهار داشت که نتایج مقدماتی بیشتر آرای انتخابات ریاست جمهوری این کشور به علاوه نتایج اعلام شده قبلی، بزودی از سوی این کمیسیون اعلام خواهد شد.

به گفته امرخیل، در نتایج مقدماتی نیز آرای مردم پس از تفکیک توسط کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام خواهد شد.

این در حالی است که نتایج مقدماتی 10 درصد آرای انتخابات ریاست جمهوری افغانستان روز یکشنبه «24 فروردین» اعلام شد و «عبدالله عبدالله» بیش از 41 درصد، «اشرف‎غنی احمدزی» بیش از 37 درصد و «زلمی رسول» بیش از 9 درصد آرای مردم را از آن خود کردند.

قرار است نتایج ابتدائی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در چهارم اردیبهشت و نتایج نهایی آن در 24 اردیبهشت اعلام شود.

100 درصد تعرفه‎های انتخاباتی به کابل می‎رسد

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان نیز در تماس با رسانه‎ها گفت که امروز تمام تعرفه‎های انتخاباتی از ولایت‎های این کشور به کابل خواهد رسید.

«نورمحمد نور» سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان افزود که این تعرفه‎های انتخاباتی تاکنون در دفاتر ولایتی این کمیسیون تحت تدابیر شدید امنیتی بوده است.

چندی پیش مسئولان کمیسیون انتخابات افغانستان گفته بودند که بیشتر از 90 درصد تعرفه‎های انتخاباتی از مراکز رأی‎دهی به دفتر مرکزی این کمیسیون در کابل رسیده است.

گفتنی است در انتخابات 16 فروردین افغانستان بیشتر از هفت میلیون نفر شرکت کردند که به باور مقام‎های این کشور، این مقدار غیر قابل پیش‌بینی بوده است.
انتهای پیام
برچسب ها:
آخرین اخبار