امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77522
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یما ترابی» عضو کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری در افغانستان ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «یما ترابی» عضو کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری در افغانستان (MEC)، امروز (چهارشنبه) در یک نشست خبری در کابل، اظهار داشت: نظامیان آیساف، وزارت مهاجرین و عودت‌کنندگان و اداره سرمایه‌گذاری افغانستان(آیسا)، ضعیف‌ترین عملکرد را در راستای مبارزه با فساد اداری بویژه در شش ماه گذشته داشته‌اند.

وی افزود: وزارت اقتصاد، وزارت «حج و اوقاف»، «دیده‎بان شفافیت افغانستان» و موسسه «حرکت»، اداراتی هستند که پیشنهادات این کمیته را در امر مبارزه با فساد عملی کرده‌اند.

کمیته نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری(MEC)  از 3 کارشناس ارشد ملی و 3 کارشناس ارشد بین‌المللی در عرصه مبارزه با فساد اداری افغانستان تشکیل شده است.

این نهاد هر شش ماه در رابطه با وضعیت فساد در افغانستان و آخرین فعالیت‌های این کمیته گزارشی را به نشر می‎رسانند.

این در حالی است که مبارزه جدی و مداوم با پدیده‎ فساد اداری در افغانستان یکی از خواست‎های مهم مردم این کشور بوده است.

میزان اهمیت و حساسیت مبارزه با فساد اداری در افغانستان به حدی اهمیت دارد که این مسئله یکی از وعده‎هایی بود که از سوی کاندیداهای ریاست جمهوری افغانستان به مردم این کشور داده شد.

انتهای پیام/ز

 
برچسب ها:
آخرین اخبار