امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77523
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 74
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی امانی امروز چهارشنبه اعلام کرد که وزارت خارجه مصر با اعزام یکی از مسئولان خود به ایران، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی امانی امروز چهارشنبه اعلام کرد که وزارت خارجه مصر با اعزام یکی از مسئولان خود به ایران، برای بررسی راه‌های همکاری و آغاز گفت‌وگویی جدید میان دو کشور موافقت اولیه خود را اعلام کرده است.

رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره گفت که ایران تنها کشوری است که آرزوی بازگشت مصر به شرایط و جایگاه قبلی‌اش در منطقه و جهان را دارد.

امانی در گفت‌وگوی اختصاصی با «بوابه القاهره» گفت: برخی قدرت‌های منطقه‌ای به دنبال ایجاد تنش میان مصر و ایران هستند تا نفوذ قاهره را کم کرده و شرایط بازگشت این کشور به جایگاه پیشینش را سخت کنند و به این ترتیب از ایجاد هرگونه همپیمانی اسلامی در منطقه جلوگیری کنند.

وی ضمن اشاره به توقف کامل روابط ایران و مصر بعد از برکناری «محمد مرسی» از ریاست جمهوری  گفت که نشانه‌های تازه‌ای از گفت‌وگوی تازه میان تهران و قاهره وجود دارد.

رئیس دفتر حافظ منافع ایران در قاهره گفت: در این راستا وزارت خارجه مصر نرمش نشان داده و موافقت اولیه خود را برای  سفر یکی از مقامات وزارت خارجه مصر به منظور بررسی راهکارهای موجود برای همکاری و گفت‌وگوهای تازه میان دو کشور، اعلام کرده است.

امانی همچنین ضمن رد خبر فراخواندنش به وزارت خارجه مصر هرگونه دخالت مسئولان ایرانی در امور داخلی مصر را رد کرد و تأکید کرد که دیدارش با «احمد اسماعیل» معاون وزیر خارجه مصر در مقر این وزارت خانه دوستانه بوده است.

وی همچنین به امکان ایجاد راهی برای روابط تازه دو کشور اشاره کرد و گفت که روابط تهران و قاهره دیرینه و محکم است و تحت هیچ شرایطی تیره و تار نخواهد شد.

انتهای پیام/ص.ب.ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها