امروز : سه شنبه ۲ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 24
۰۶:۲۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77529
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، اداره پلیس نیویورک روز گذشته اعلام کرد یگان ویژه ای که به ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، اداره پلیس نیویورک روز گذشته اعلام کرد یگان ویژه ای که به منظور انجام فعالیت هایی نظیر شنود محرمانه در میان جوامع مسلمانان این شهر برای شناسایی تهدیدات احتمالی تروریستی تشکیل شده بود، پس از اعتراضات صورت گرفته سرانجام به فعالیت خود پایان داد.

 

بنا بر این گزارش، برنامه جاسوسی و شنود محرمانه ترتیب داده شده توسط بخش اطلاعات پلیس نیویور مدتی است که به شدت مورد اعتراض فعالان جامعه مسلمانان قرار گرفته است. این فعالان، فعالیت این گروه ویژه را نوعی نقض حقوق مدنی شهروندان مسلمان جامعه آمریکا می خوانند.

 

بر اساس این گزارش، نیروهای عضو این یگان ویژه با به تن داشتن لباس های شخصی به کتابخانه ها، رستوران ها و مساجد مسلمانان رفته و به جاسوسی در این مکان ها مبادرت می ورزیدند.

 

اداره پلیس نیویورک پیش از این نیز در سال 2007 سند محرمانه ای را تهیه کرده بود که به طور اختصاصی تمامی اطلاعات مربوط به 44 مسجد شهر و همچنین مشاغل کوچک و بزرگی که توسط مسلمانان اداره می شد و نیز مدارس مسلمانان از جمله اطلاعات مربوط به افرادی که در این مکان ها رفت و آمد داشتند، در آن به ثبت رسیده بود.

 

رئیس پلیس وقت نیویورک تا زمانی که روی کار بود همواره از اظهار نظر در این زمینه خودداری کرده بود. اما در ماه مارس سال 2012 «پاول براون» سخنگوی سابق اداره پلیس نیویورک اعلام کرد که تمامی مقامات عالیرتبه این اداره از انجام این عملیات جاسوسی مطلع بوده اند.

 

انتشار اخبار مربوط به این سری اقدامات پلیس نیویورک، نه تنها خشم جامعه مسلمانان بلکه اعتراضات برخی قانونگذاران و حتی اعتراض «کریس کریستی» فرماندار نیویورک را نیز به دنبال داشت.

 

به دنبال این جریان، فرماندار نیویورک از «اریک هولدر» دادستان کل آمریکا خواست تا وی نیز در خصوص این جریان ابراز نگرانی کند.

 

پس از آن در ماه ژوئن 2012 بود که گروهی از مسلمانان نیوجرسی برای نخستین بار یک دعوی حقوقی علیه عملیات جاسوسی توسط نیروهای پلیس مطرح کردند و تا کنون نیز این اعتراضات همچنان ادامه دارد.

 

انتهای پیام/ض.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها