امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77534
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آندری دشیتسا" کفیل وزارت امور خارجه اوکراین امروز، چهارشنبه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «نووستی»، "آندری دشیتسا" کفیل وزارت امور خارجه اوکراین امروز، چهارشنبه اعلام کرد که این کشور در جریان مذاکرات 4 جانبه (وزرای خارجه روسیه، آمریکا، اتحادیه اروپا و اوکراین) در ژنو قصد دارد موضوع «بازگرداندن کریمه تحت صلاحیت حقوقی اوکراین» را مطرح کند.

منطقه استراتژیک و خودمختار کریمه بعد از تغییر رژیم سیاسی در اوکراین که از طریق کودتا و با حمایت های همه جانبه غرب صورت گرفت، همه پرسی در مورد وضعیت این منطقه برگزار کرده و در تاریخ 16 ماه مارس، 96 درصد مردم آن به جدایی از اوکراین و پیوستن به ترکیب فدراسیون روسیه رای مثبت دادند.

وزیر خارجه موقت اوکراین همچنین گفت: علاوه بر این برای ما بسیار مهم است که روسیه تصمیم پارلمان این کشور در مورد صدور مجوز به رئیس‌جمهور برای استفاده از توان نظامی در اوکراین را لغو کند. "دشیتسا" بار دیگر روسیه را به حمایت از جدایی طلبان در مناطق شرقی اوکراین متهم کرد.

"سرگئی لاوروف" وزیر امور خارجه روسیه  پیش از این اعلام کرده بود که مقامات مسکو حاضر شده اند در این نشست 4 جانبه شرکت کنند، تنها در صورتی که صحبت از این نباشد که غرب نظاره گر باشد که روسیه چگونه با طرف اوکراینی مذاکره خواهد کرد، بلکه وضعیت باید به این ترتیب باشد که همه نیروهای خارجی، از جمله آمریکا و اتحادیه اروپا بتوانند مقامات کی‌یف را متقاعد سازند تا از همه مناطق اوکراین دعوت کنند تا در گفت‌وگوهای ملی سراسری شرکت کرده و مشکلات داخلی این کشور را حل و فصل کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها