امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۲:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77553
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 46
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، این مرجع تقلید در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله صافی‌گلپایگانی، این مرجع تقلید در دیدار مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با اشاره به اهمیت مسئله فرهنگ که زمینه‌ساز هدایت و راهنمایی جامعه است، تاکید کرد: در اسلام، مسئله‌ای بالاتر از مسئله هدایت مردم و راهنمایی جامعه و نیز حفظ دین مردم و جامعه نیست. وظیفه‌ای که به شما محول شده است، وظیفه بسیار سنگینی است که باید با استعانت از خداوند متعال و حضرت ولی عصر(عج) و سعی و تلاش و درایت، آن را به نحو احسن انجام دهید.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به پسوند اسلامی برای اداره فرهنگ و ارشاد افزود: عنوانی که شما دارید باید آن را حفظ کنید. فرهنگ و ارشاد خوب است اما کدام فرهنگ و ارشاد؟ عنوان شما فرهنگ و ارشاد اسلامی است، یعنی باید بر اجرای دقیق احکام اسلام در برنامه‌هایتان پافشاری کنید و نگذارید خدای ناکرده خلاف شرعی در برنامه‌هایتان پیش آید که اگر این طور انجام وظیفه کنید، خیلی مشکلات ما حل خواهد شد.

این مرجع تقلید ضمن اشاره به لزوم تقیّد و تعهّد دست‌اندرکاران فرهنگی بیان داشت: باید کسانی که متصدّی کارهای فرهنگی می‌شوند، مقیّد به اجرای تام و کامل احکام شرع مقدس باشند تا اهدافشان یعنی هدایت و امر به معروف و نهی از منکر جامعه محقق شود.

آیت‌الله صافی در ادامه این دیدار با انتقاد از اجرای برخی برنامه‌های خلاف شرع در جامعه گفت: شما باید در برنامه‌های خود، هنر اسلامی را ترویج دهید. متأسفانه برخی برنامه‌هایی که به عنوان تجلیل از هنر انجام می‌شود خلاف احکام الهی است و باید برچیده شود. هنری که اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ترویج می‌کند، باید هنر اسلامی به معنای هنری که شعائر مقدس اسلام را ترویج کند، باشد.

وی در پایان این دیدار ضمن مسئلت توفیق برای حاضران بیان کرد: ان‌شاءالله شما بتوانید با همکاری دوستان خود در راستای تحقّق اهداف اسلامی پیش بروید و فرهنگ و ارشاد اسلامی قم تحولی در سایر استان‌ها هم ایجاد کند و تمام زحمات و خدماتی که انجام می‌دهید با هدف جلب رضایت امام زمان(عج) باشد که اگر غیر این شد، هیچ ارزشی ندارد.

انتهای پیام/2258/ر/آ3004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها