امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77571
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 138
سیدعلی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در تمام این سال‌ها یک اعتراض کلی به روند تولید برنامه‌های دفاع مقدسی داشتم، اینکه ...

سیدعلی احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت: در تمام این سال‌ها یک اعتراض کلی به روند تولید برنامه‌های دفاع مقدسی داشتم، اینکه شتاب‌زدگی و بضاعت کم این دست آثار که همگی به صورت زنده از مناطق جنگی روی آنتن می‌روند به اصل موضوع لطمه وارد می‌کند؛ همین دغدغه به تولید برنامه دفاع مقدسی «خط‌ها مقدم‌اند» منجر شد.

وی افزود: در سری دوم «خطه‌ها مقدم‌اند» با عنایت به اینکه شتابزدگی در کار ما هم دیده می‌شد، تلاش کردیم نگاه متفاوتی داشته باشیم؛ فرصتی ایجاد کنیم که مخاطب با تنوع بصری و تعدد لوکیشن مواجه بشود و بتواند تصویری از مناطقی که درباره آن‌ها گفت‌وگو می‌شود در ذهن داشته باشد.

احمدی گفت: در سری جدید حرکت را به کار اضافه کردیم و بخشی از گفت‌وگو‌هایمان در جیپ جنگی اتفاق می‌افتاد تا مخاطب در فضای گفت‌وگو قرار بگیرد و بتواند تعمق کند.

احمدی که تهیه کنندگی «آیینه خانه» را نیز بر عهده دارد افزود: اگر «خط‌ها مقدم‌اند» را با شرایط موجود بسنجم، باید بگویم سری جدید این برنامه توقع ما را تا درصد بسیار بالایی برآورده کرد، اما اگر آن را با مطلوب ذهنی خودم محک بزنم، شاید از ۱۰۰ به خود ۵۵ بدهم.

وی ادامه داد: متاسفانه شرایط این سال‌های تلویزیون چندان خوب نیست، من دوست دارم برای یک گفتگوی ۲۰ دقیقه‌ای که بیننده قرار است تماشا کند، یک صبح تا ظهر وقت بگذارم، اتفاقی که به واسطه بضاعت امروز تلویزیون امکانپذیر نیست، بنا بر این باید بگویم این کار قدری با ایده آل ذهنی من فاصله دارد.

علی احمدی گفت: با این همه معتقدم این برنامه سبک و سیاق جدیدی را وارد فضای دفاع مقدسی تلویزیون کرده، ما امسال نسبت به پارسال خلاق‌تر بودیم، تغییراتی ایجاد کرده و فرم را در خدمت هدفمان قرار دادیم.

وی افزود: ما دوست داشتیم بیننده را با فضای واقعی دفاع مقدسی آشنا کنیم، به همین دلیل اگر موضوع گفتگوی ما خرمشهر بود گفتگو را به محیط شهری این شهر منتقل کردم.

احمدی با اعلام اینکه خوشبختانه مردم هم این تلاش را دیدند، افزود: بازخورد‌ها عموما مثبت بود و انتقادهایی که به این کار وارد شد همه به شتابزدگی‌ای که به روند معمول این‌های تلویزیون، مربوط می‌شد.

وی افزود: خوشبختانه دوستان زیادی از راهیان نور، ارتش و.. ابراز تمایل کردند تا این برنامه ادامه پیدا کند، مذاکراتی هم در این راستا صورت گرفته است.

این تهیه کننده تصریح کرد: خوشبختانه دوستان من در گروه تولید این برنامه، به این نوع کار تعلق خاطر دارند، کارگردان ما امسال در سخت‌ترین شرایط خود را به پروژه رساند، تک تک دوستان با تمام وجود کار می‌کنند.

احمدی گفت: اگر بخواهیم دوره جدید را بسازیم، باز تغییراتی ایجاد خواهیم کرد تا کار پیشرفت داشت باشد.

وی درباره ایده شکل گرفتن این برنامه نیز گفت: ما پارسال برای اتفاق دیگری به مناطق جنگی رفتیم و با موانعی برخورد کردیم، «خط ‌ها مقدم‌اند» ۹۳ طرح شتابزده‌ای بود که در‌‌ همان دوره به ذهنم رسید و خوشبختانه نتیجه خوبی داشت.

این تهیه کننده درباره انتخاب مجری برنامه گفت: فعلا رسالت بوذری در این سبک گفتگو بی‌رقیب است، بنا بر این هم شبکه و هم ما مایل هستیم با این مجری همکاری کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها