امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۵:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77585
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 45
به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، گالری‌های لاله، گلستان،‌ شکوه،‌ هفتان،‌ طراحان آزاد با برپایی نمایشگاه‌های تازه‌ای به استقبال اردیبهشت‌ماه ...

به گزارش خبرنگار هنرهای تجسمی فارس، گالری‌های لاله، گلستان،‌ شکوه،‌ هفتان،‌ طراحان آزاد با برپایی نمایشگاه‌های تازه‌ای به استقبال اردیبهشت‌ماه می‌روند و گالری‌های سیحون،‌ اعتماد،‌ الهه،‌ ساربان، شیرین،‌آران،‌ پردیس ملت و بوم نیز نمایشگاه‌های قبلی خود را میزبانی می‌کند.
 
گالری لاله
 
گالری لاله در آخرین روزهای فروردین‌ماه میزبان نمایشگاه اولین سالانه تبادل چاپ دستی خواهد بود.

این نمایشگاه که نخستین فعالیت گالری لاله در سال ۹۳ است، به دنبال اعلام فراخوانی به هنرمندان برای تبادل آثار هنری آن‌ها به مناسب عید نوروز شکل گرفت.

در این رویداد با هدف بازخوانی ارزش‌ها و قابلیت‌های هنری چاپ دستی و فراهم کردن زمینه‌ای برای تبادل آثارهنری، ۱۲۲ هنرمند شرکت کردند و آثارشان را در دو بخش نوروز و آزاد به نگارخانه لاله ارسال کردند. بعد از بررسی، ۸۴ اثر در قالب چاپ های هنری اعم از کالکوگرافی (حکاکی روی فلز)، چاپ چوب، لینولئوم و سیلک اسکرین حایز استانداردهای چاپ و قوانین تیراژ شناخته شد.  همچنین 20 هنرمند مدعو این رویداد را همراهی کردند و اکنون آثار منتخب این هنرمندان در قالب نمایشگاهی روز ۲۹ فروردین‌ماه در گالری لاله به نمایش درمی‌آید.

همایون سلیمی، الهه مقدمی، مهدی درویشی، جواد نوبهار، المیرا میرمیران، سعید روانبخش، امیر طباطبایی، مریم قریشی، بهناز هوشمند، رضا هدایت، همایون موسوی، جواد نوبهار، شاهو بابایی، آرش میرهادی، مهدی گودینی و ...از جمله هنرمندانی هستند که آثارشان روی دیوار گالری لاله می‌رود.

در جریان تبادل آثار هنری به مناسبت نوروز ۹۳ هر هنرمند تعداد 13 نسخه چاپی همسان را به دبیرخانه ارسال کرده که از این تعداد 11 نسخه به صورت انتخاب تصادفی برای دیگر شرکت کننده ها به عنوان عیدانه از طریق پست ارسال شد و هر هنرمند نیز 11 اثر از هنرمندان دیگر را دریافت کرده است و به این ترتیب هنرمندان با آثارشان به یکدیگر عیدانه هدیه کردند. یک نسخه نیز در نمایشگاه این سالانه به نمایش و فروش خواهد رسید.

نمایشگاه آثار این سالانه روز جمعه  ۲۹ فروردین‌ماه ساعت 16 سال جاری در گالری لاله گشایش خواهد یافت و تا ۹ اردیبهشت‌ماه ادامه دارد.

گالری لاله در خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی پارک لاله، روبروی پارکینگ طبقاتی واقع است.
 
گالری گلستان
 
گالری گلستان از 29 فروردین ماه نخستین نمایشگاهی را در سال ۹۳ با آثار حجمی «کیوان بیراوند» آغاز می کند.

این هنرمند مجموعه‌ای از مجسمه‌های فیگوراتیو خود را که برگرفته از مفرغ‌های لرستان است به نمایش می‌گذارد.

این نمایشگاه تا 4 اردیبهشت‌ماه در گالری گلستان به نشانی دروس، خیابان شهید کماسایی، شماره 34 برپاست.
 
گالری هفتان
 
«تی‌بگ» عنوان نمایشگاهی از آثار هانی نجم است که روز جمعه ۲۹ فروردین‌ماه در گالری هفتان به نشانی میدان هفت تیر،‌ خیابان بهار شیراز، خیابان سلیمان خاطر، کوچه ابرار غربی،‌ پلاک  65
برپاست.
این نمایشگاه تا ۳ اردیبهشت ماه ادامه دارد.
 
 
گالری طراحان آزاد
 
گالری طراحان آزاد نیز روز 29 فروردین‌ماه پذیرای نمایشگاهی از  عکس‌های مهرداد عمرانی است.

این نمایشگاه  تا ۳ اردیبهشت ادامه دارد.

گالری گالرى طراحان آزاد در مـیدان فاطـمی، مـیـدان گلها، مــیدان سلمــاس ، پـلاک ٥ واقع است.
 
گالری شکوه
 
گالری شکوه نیز از روز 29 فروردین ماه به استقبال نمایشگاه نقاشی‌های آبرنگ کورش اصلانی می رود. اصلانی در آبرنگ تکنیک خاص خودش را دارد و بیشتر علاقمند است که ابنیه تاریخی و سنت‌های ایرانی و  جشن‌ها را در آثارش به تصویر بکشد. این آثار تا چهارشنبه ۳ اردیبهشت ماه بر روی دیوار گالری شکوه خواهد بود و علاقمندان می‌توانند همه روزه از ساعت 16 تا 20 از این آثار در گالری شکوه واقع در خیابان فرمانیه، اندرزگو، کوچه سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 دیدن کنند.
 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها