امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77596
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 54
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حبیب ایل بیگی» مدیرعامل انجمن به همراه مهدی پیمان‌دار؛ نایب رئیس هیات مدیره و معاون اداری و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «حبیب ایل بیگی» مدیرعامل انجمن به همراه مهدی پیمان‌دار؛ نایب رئیس هیات مدیره و معاون اداری و مالی، سعید پوراسماعیلی؛ معاون فرهنگی و آموزش، طیبه فلکیان؛ سرپرست امور استان‌های انجمن و همچنین سهیل دینوری؛ سرپرست سینمای جوان کرمانشاه با «ابراهیم رحیمی‌زنگنه» مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه دیدار کرد.

ایل‌بیگی در دیدار با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: انجمن سینمای جوان آمادگی دارد، با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد، مسئولان، مراکز و ادارات فرهنگی و هنری استان کرمانشاه در جهت گسترش آموزش فیلمسازی و عکاسی به علاقه‌مندان خدمات آموزشی ارائه دهد.

مکری، رصافی و خالدی در انجمن کرمانشاه رشد کردند

مدیرعامل انجمن در ادامه این نشست به برخی از فیلمسازان مطرح کرمانشاه همچون «شهرام مکری»، «آرش رصافی»، «لقمان خالدی» و... اشاره کرده و افزود: فیلمسازان نام برده تنها تعدادی از پرورش یافتگان سینمای جوان کرمانشاه هستند و می‌توان از آن‌ها به‌عنوان بهترین‌های سینمای کوتاه و مستند کشور نام برد و به‌یقین انجمن سینمای جوان کرمانشاه قابلیت معرفی سینماگران مطرح دیگری را به جامعه سینمایی  کشور دارد.

بنابراین گزارش، در ادامه مدیرکل فرهنگ و ارشاد کرمانشاه به تمرکز همه فعالیت ها در  تهران اشاره و ضمن گلایه از این مشکل خواستار بازگشایی حساب‌های دفاتر انجمن شد.

همچنین ایل بیگی دراین باره اعلام کرد: در دوره جدید به سرپرستان و مسئولان دفاتر انجمن اختیارات کاملی داده می‌شود و با اعتماد به آن‌ها سیاست‌های عدم تمرکزگرایی اجرا خواهد شد تا دفاتر بتوانند فعالیشان را گسترش دهند. همچنین با تاسیس حساب شعب از سوی ستاد مرکزی به زودی بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

بنابراین گزارش ایل بیگی اهمیت برگزاری هفته‌های فیلم و عکس در استان‌ها را متذکر شد و افزود: تمامی دفاتر در هفته‌های فیلم عکس به نمایش فیلم‌ها و عکس‌های هنرمندان اقدام خواهند کرد. 

در ادامه این نشست رحیمی‌زنگنه؛ مدیرکل ارشاد کرمانشاه، گفت: ما جوانان بسیار با استعدادی در این شهر داریم، افرادی که با کمترین امکانات انیمیشن می‌سازند و حتی یکی از انیمیشن‌ها بر روی سایت اپل قرار گرفت و موفقیت‌های دیگری بدست آورد.

ایل‌بیگی نیز در این رابطه توضیح داد: انجمن سینمای جوان کرمانشاه در حوزه انیمیشن فعالیت گسترده‌ای دارد و هم اکنون در حال انجام آموزش و تولید انیمیشن است، به عنوان مثال یک مجموعه‌ی 13 قسمتی را در دست تهیه دارد. همچنین سینمای جوان کرمانشاه موظف به حمایت تمامی علاقه‌مندان به سینما جهت تولید فیلم کوتاه، مستند و انیمیشن در 14 شهر استان است و آموزش‌ها تنها به یک یا چند شهر خاص محدود نخواهد شد.

ایل‌بیگی معتقد است جدی گرفتن هفته‌های فیلم و عکس، جشنواره‌های استانی و منطقه‌ا‌ی شور و نشاط قابل توجه‌ی را در سطح استان ایجاد خواهد کرد.

طرح سینما سلام صف‌های طویلی را جلوی سینماهای کرمانشاه ایجاد کرد

مدیرکل ارشاد کرمانشاه با اشاره به طرح سینما سلام، گفت: در زمان برگزاری طرح سینما سلام برای نخستین بار شاهد صف‌های طویلی جلوی سینماها بودم. این طرح تحولات خوبی را در نگاه مردم به سینما به دنبال داشت و امیدوارم فصل جدیدی از همکاری میان اداه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و انجمن سینمای جوان به وجود آید و ما هر کمکی که از دستمان برآید دریغ نخواهیم کرد.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها