امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۲:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77599
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله موسوی اردبیلی، جمعی از اعضای مؤسسه مطالعات صلح نروژ با آیت‌الله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله موسوی اردبیلی، جمعی از اعضای مؤسسه مطالعات صلح نروژ با آیت‌الله موسوی اردبیلی دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار «کریستین برگ هارپ ویکن» رئیس این مؤسسه ضمن تشکر از آیت‌الله موسوی اردبیلی در پذیرفتن هیئت مذکور بیان داشت: من در بازدیدی که از دانشگاه مفید قم داشتم، از این که شما توانسته‌اید یک پل ارتباطی با جهان برقرار کنید خیلی تحت تأثیر قرار گرفتم، البته من سال‌هاست که با نام این دانشگاه آشنا و از اقدامات بشردوستانه و فعالیت‌های علمی آن مطلع هستم.

وی گفت: ما در مؤسسه صلح نروژ حدود 10 سالی است که برنامه‌های خود را در زمینه صلح با نگاه ادیان ابراهیمی به خصوص اسلام و مکتب شیعه  معطوف داشته‌ایم.

رئیس موسسه صلح نروژ گفت: علمای اسلام به خصوص شیعه، اشراف کامل بر نظرات و فلسفه غرب دارند و نظراتی را در این باره بیان می‌دارند که نظرات قابل توجهی است. در دنیای امروز، این آگاهی وجود ندارد که اسلام چه نگرش عمیقی به صلح دارد. باید علمای ادیان ابراهیمی تلاش کنند که با ایجاد تفاهم و دوستی بین ملت‌ها، از جنگ و خونریزی جلوگیری به عمل آید.

«تروند بکِ ویگ» کشیش کلیسای نروژ نیز در این نشست بیان داشت: من که به‌عنوان یک کشیش با این مؤسسه همکاری می‌کنم و بیشتر وقت خود را در این زمینه وقف کرده‌ام، می‌دانم که یکی از اسمای خداوند در اسلام به معنای صلح است.

وی در مورد اقدامات صلح‌دوستانه خود در مورد فلسطین ادامه داد: در فلسطین گفت‌وگوهایی را بین علمای مسلمان، یهودی و مسیحی برگزار کرده‌ایم و به دنبال مشترکات بین ادیان هستیم تا از این طریق، صلح و آرامش را برای این منطقه به ارمغان بیاوریم، اعتقادم این است که بیت‌المقدس یک مکان قابل احترام برای تمام ادیان بوده و از بیت‌المقدس باید به‌عنوان یک مکان اسلامی محافظت کامل شود.

در ادامه این دیدار آیت الله العظمی موسوی اردبیلی(مدظله العالی) ضمن خوش آمدگویی به حاضران گفت: از اینکه شما به ایران آمده‌اید خوشحال هستم، اما خوشحالی بیشتر من برای این است که شما به دنبال صلح و آرامش برای جهان هستید، هرچند شما در این راه تلاش زیادی کرده‌اید، اما متأسفانه موانع زیادی وجود دارد که اول باید موانع راه را برطرف کرد و با فعالیت بیشتر، گام‌های اساسی تری برداشت.

وی افزود: در مورد مسئله صلح و همزیستی مسالمت آمیز، در دین اسلام تأکیدات فراوانی شده است و به نظر من در اسلام بیش از دیگر ادیان ابراهیمی به مسئله صلح و ارتباطات انسان‎ها توجه شده است به شکلی که می‌توان گفت اساس اسلام بر صلح و دوستی و ترقی انسان‎ها است.

استاد حوزه علمیه گفت: شما در صحبت‌هایتان اشاره کردید که در تلاش هستید که صلح و آرامش را به فلسطین برگردانید، اما متأسفانه امروز می‌بینیم به خاطر شرارت‌های گروهی اندک، آرامش در این سرزمین وجود ندارد به شکلی که ساکنان آن دیار از حداقل‎های آرامش برخوردار نیستند.

وی بیان کرد: من برای شما که تمام امکانات خود را برای صلح و آرامش جهان معطوف داشته‌اید، دعا می‌کنم و موفقیت شما را از خداوند بزرگ خواستارم.
انتهای پیام/2258/ط
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها