امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۲۳:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77626
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۰:۵۳
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دیوید پترائوس»، رئیس سابق سیا و فرمانده سابق فرماندهی مرکزی آمریکا، اعلام کرد که شانس اینکه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «دیوید پترائوس»، رئیس سابق سیا و فرمانده سابق فرماندهی مرکزی آمریکا، اعلام کرد که شانس اینکه آمریکا و شرکای بین‌المللی آن به توافق جامع در خصوص برنامه هسته‌ای ایران دست پیدا کنند هم‌اکنون بیشتر شده است.

وی طی مراسمی در دانشگاه هاروارد گفت: چشم‌انداز رسیدن به توافق جامع هم‌اکنون به بیش از 50 درصد رسیده‌ است که چند هفته پیش و چند ماه پیش چنین نگرشی وجود نداشت. من هم‌اکنون به این باور رسیدم که رسیدن به توافق محتمل است و احتمال دارد قبل از به پایان رسیدن ضرب‌الاجل 6 ماه چنین توافقی صورت گیرد.

پیشتر در ماه دسامبر، اوباما اعلام کرد که معتقد است شانس رسیدن به توافق جامع بین ایران و ۱+۵ (آمریکا،انگلیس،فرانسه،روسیه،چین بعلاوه آلمان) درباره برنامه هسته‌ای تهران چندان خوب نیست.

«میر داگان» رئیس سابق سازمان جاسوسی اسرائیل در جلسه هفته گذشته دانشگاه هاروارد گفت که هرگونه توافق با ایران مشکل‌ساز خواهد بود زیر معتقد است که ایران به وعده‌های خود عمل نخواهد کرد.

رئیس سابق سیا اعلام کرد که آمریکا و همپیمانان این کشور نگرش بسیار خوبی به برنامه هسته‌ای ایران طی سالها داشته‌اند.

وی ادامه داد: نگرانی من سایت‌های مخفیانه‌ای است که در عمق زمین دفن شده‌اند اما به هرحال در این عصر و زمان چنین مخفی‌کاری‌هایی آسان نیست.
انتهای پیام/ف.ف
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها