امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۲۲:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77634
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۴
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ارتش سوریه آخرین گام‌های خود در منطقه «القلمون» جهت پاکسازی کامل آن از ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ارتش سوریه آخرین گام‌های خود در منطقه «القلمون» جهت پاکسازی کامل آن از گروه‌های مسلح را بر می‌داشت که دیگر یگان‌های ارتش سوریه عملیات‌های نظامی خود برای پاکسازی و آزادسازی شهر «حمص» در مرکز سوریه را آغاز کردند و در اولین گام‌ها موفق شدند، روز گذشته کوی «جوره الشیاح» را به کنترل خود درآورند.

این موفقیت در کنار دیگر موفقیت‌ها و پیروزی‌های ارتش سوریه در این شهر موجب شد، تا کارشناسان امور نظامی و استراتژیک پیش بینی کنند، ارتش سوریه تنها چند روز با آزاد سازی شهر حمص فاصله دارد، در حالی‌که آشتی‌ ملی و مصالحه در کوی «الوعر» در غرب حمص آخرین مراحل خود را سپری می‌کند.

یک منبع میدانی آگاه در ارتش سوریه در این خصوص تاکید کرد که در کنار این موفقیت‌ها، نیروهای ارتش سوریه عملیات‌های خود در کوی‌های وادی السایح و باب هود و الحمیدیه را ادامه می‌دهند. در حالی‌که بستن تمام ورودی‌های بخش قدیمی شهر حمص موجب شده تا امکان فرار عناصر مسلح به ویژه از کوی «جب الجندلی» از بین برود و 105 فرد مسلح با بر زمین گذاشتن سلاح خود را تسلیم ارتش سوریه کنند که در میان آنها نظامیان فراری از ارتش سوریه نیز به چشم می‌خورند.

در ریف دمشق و به طور مشخص در منطقه القلمون، عناصر مسلح به سرعت در حال فرار به سمت الزبدانی در ریف شرقی دمشق هستند. این درحالی است که اهالی این شهر به شدت از ورود عناصر مسلح به مناطق خود مخالف و ناراضی و خواهان خروج از آن هستند.

در غوطه شرقی دمشق و به طور مشخص در شهرک‌های ملیحه و جوبر و اطراف دوما پیش روی ارتش سوریه به کندی صورت می‌گیرد که مهمترین دلیل آن بمبگذاری و مین‌گذاری این مناطق توسط گروه‌های تروریستی است.

از سوی دیگر، درگیری‌های جاری در مزارع تل کردی و عالیه در دوما منجر به کشته شدن شمار زیادی از عناصر مسلح شد که در میان آنها «مالک قشوع»، سرکرده گروه تروریستی «کتیبه أسود الله» مشاهده می‌شود.

از ملیحه نیز گزارش می‌شود که درگیری‌ها در این شهرک همچنان ادامه دارد و در جریان عملیات ارتش سوریه «ابو محمد الشامی»، معاون فرمانده گروه تروریستی «گردان بدر» وابسته به «جیش الإسلام» و سرکرده گروه تروریستی «شهدای دوما» به همراه 5 نفر از همراهانش به هلاکت رسیدند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها