امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۷:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77646
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۴
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش در گردهمایی سیاست‌های کلان سلامت در سازمان تأمین اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ تمامی 14 بند ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش در گردهمایی سیاست‌های کلان سلامت در سازمان تأمین اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ تمامی 14 بند سلامت که توسط مقام معظم رهبری ابلاغ شده است در تأمین اجتماعی اجرایی خواهد شد.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی ۳۰۰ مرکز درمان سرپایی دارد و در بخش‌های مختلف این سازمان بندهای این نظام سلامت اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: سیاست‌هایی براساس تولید دارو، ارائه خدمات محصول به بیماران، استفاده از تجهیزات درمانی به‌روز و صنعت درمان در این سیاست‌ها تبیین شده که مشمول سازمان تأمین اجتماعی نیز می‌شود.

نوربخش افزود: ستاد و دبیرخانه برای تسهیل و اجرای سیاست‌های نظام سلامت در سازمان تأمین اجتماعی تشکیل و اجرای این سیاست‌ها را بررسی می‌کند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه برابر با بودجه سال 93 برنامه‌هایی برای اجرای این سیاست‌ها در نظر گرفته شده است، گفت: در این بودجه بسیاری از فعالیت‌ها در راستای این 14 بند است.

وی افزود: بر این اساس باید به سمت و سویی پیش برویم که بیمار دغدغه‌ای جز بیماری خود نداشته باشد و رتبه اول علمی را در بخش پزشکی کسب کنیم.

نوربخش خاطرنشان کرد: در حال حاضر تأمین اجتماعی 70 درصد از مواد اولیه دارو  را تولید می‌کند و با گفتمان‌سازی صحیح و ایجاد متدها و مختصات جدید بتوانیم نقش مؤثری در سلامت کشور داشته باشیم.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: در این گردهمایی از مدیران درمان سراسر کشور و رؤسای بیمارستان‌های تأمین اجتماعی گردهم آمده‌اند.

نوربخش در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس مبنی بر پرداخت مطالبات بازنشستگان نیز اظهار داشت:‌ برای نخستین‌بار حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران در فروردین همراه با متمم آن افزایش دادیم.

وی افزود: در 5 فروردین عملاً امکان پرداخت مطالبات وجود نداشت ولی از روز گذشته مطالبات بازنشستگان پرداخت شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها