امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 17
۰۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 77648
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۳ - ساعت ۱۳:۴۴
تعداد بازدید: 53
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، همسر «ولید ابوخیر» وکیل عربستانی و فعال حقوق بشر این کشور اعلام ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «رویترز»، همسر «ولید ابوخیر» وکیل عربستانی و فعال حقوق بشر این کشور اعلام کرد که همسرش به اتهام فتنه انگیزی به دست نیروهای امنیتی عربستانی بازداشت شده است.

همسر ابوخیر اعلام کرد که ارتباط با همسرش را از روز سه شنبه که ابوخیر برای حضور در یکی از جلسات دادگاه ریاض به این دادگاه مراجعه کرده بوده از دست داده و مشخص نیست که دادگاه حکمی برای همسرش صادر کرده باشد.

پیش از این دادگاه شهر جده ابوخیر را به دلیل امضای طوماری در مخالفت با بازداشت تعدادی از فعالان مخالف رژیم آل سعود به 3 ماه زندان محکوم کرده بود و با وجود اینکه این حکم در دادگاه مکه نیز تأیید شده بود اما مقامات قضائی عربستان برای اجرای حکم اقدام نکرده بودند.

ابوخیر با اتهامات دیگری از جمله «عدم اطاعت از ولی امر»،‌ »توهین به مقامات کشور»، «ایجاد تشکیلات سازمانی بدون داشتن مجوز» و «تشویش اذهان عمومی» روبه رو شده است.

سازمان‌های حقوق بشری اعلام کرده‌‌اند که دولت عربستان دور تازه‌ای از بازداشت‌ها و سرکوب فعالان و معارضان سیاسی و مذهبی و اجتماعی در این کشور را آغاز کرده است.
انتهای پیام/ب.ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها